USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Turizm

21 Şubat 2024 15:02

Dedeman'ın yeni YK Başkanı Ergün Demiray: Tüm tesislere talibiz

2025 yılı sonuna kadar hizmete açık ve imza aşaması tamamlanmış otel sayısını 100'e çıkaracaklarını söyleyen Dedeman Hotels & Resorts International'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde doğru yönetilmediğini düşündükleri tüm tesislere talip olduklarını açıkladı. Halka arz için de başvuru yapacaklarını belirtti.

Dedeman'ın yeni YK Başkanı Ergün Demiray: Tüm tesislere talibiz

58 yıllık köklü geçmişe sahip olan Dedeman Hotels & Resorts International'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray oldu. Holding ortaklarından Banu Dedeman, kendisinin ve kardeşi Rıfat Dedeman'ın artık Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacağını, oğlu Murat Özmestçi'nin de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak hizmete devam edeceğini duyurdu. İlk defa aile dışından, profesyonel bir ismin yönetim koltuğuna oturduğu Dedeman'daki yeni dönemdeki büyüme ve gençleşme stratejilerinden bahseden Demiray, "Bugün toplam 9 ana marka, 29 hizmete açık ve imzalanmış 24 proje ile toplam 53 otel, yaklaşık 1700 çalışanımız ile hizmet veriyoruz. 2025 yılı sonuna kadar hizmete açık ve imza aşaması tamamlanmış otel sayısını 100'e, hizmet verdiğimiz ülke sayısını ise 10'a çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl sonu hedefimiz ise markamıza katılan yeni otellerimizle birlikte 2.5 milyon misafir ağırlamak" dedi. Dedeman'ın Dedeman Ailesi'nin malı olmaktan çıktığının da altını çizen Demiray, halka arz için başvurularını yapacaklarını belirtti.

"THY'nin uçtuğu her yerde olmak istiyoruz"

Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde doğru yönetilmediğini düşündükleri tüm tesislere talip olduklarını da söyleyen Demiray, "Bir sene biz yönetelim, isterlerse sonra anlaşmadan vazgeçeriz. Dedeman markası; yatırımcıların gönül rahatlığı ile projelerini teslim edeceği, çalışanların huzurlu ve keyifle görev yaptığı, misafirlerin ise rahatlık, konfor kavramları içinde son derece olumlu deneyimler yaşayacağı bir yapı sözü veriyor. Bugün Türkiye'nin en büyük yerli otel markası olarak Türk Hava Yolları'nın uçtuğu her yerde olmak istiyoruz. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcı tekliflerine uyum gösterme vizyonumuzla ilerliyoruz" açıklamasını yaptı.

"2024 yılına 2 otel açılışı, 6 yeni proje imzası ile başladık"

Büyüme stratejisi kapsamında 2024 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Demiray, "Yılın başında Almaty ve Karabük otellerini hizmete açtık. Ocak ayında Sapanca otelimiz, Şubat ayının başında Çanakkale ve Istranca (Kırklareli) otellerimizin imzalarını attık. 15 Şubat'ta ise 'tek günde 3 imza birden' dedik; Bakü, Batman ve Kemer franchise sözleşmelerini imzaladık. Park Dedeman Bakü, yurt dışındaki dördüncü otelimiz olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyor. Batman'daki The Mesopotomia Managed by Dedeman da 'Managed by Dedeman' markamızın üçüncü oteli olacak. Dedeman Kemer Resort ile Antalya'da bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız" bilgisini verdi.

Dedeman Akademi'de eğitim

Herkese hitap eden bir marka olarak önemli ayrıcalıklar sağlayan kampanyalar hazırlandığını belirten Demiray, "Dedeman Loyal Club'ı bir sadakat programının ötesine taşıyoruz. Hedefimiz, misafirlerimizin üyesi olmaktan gurur duyduğu, sürekli yenilenen ve benzersiz fırsatlar sunan bir ekosistem yaratmak. Konaklamalarda, 1 Mart 2024 itibarıyla Loyal Club üyesi olan Kamu Personeli ve Gazetecilere yüzde 25, 0-12 yaş ücretsiz, 12-20 yaş grubuna yüzde 30, 20-30 yaş grubuna ise yüzde 20 indirim uygulayacağız" dedi. Demiray, yeni dönem projeleri arasında olan Dedeman Akademi'nin ise binlerce ekip üyesinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağını ifade etti. 0-12 yaş arası otellerinde konaklayan çocuklara çok özel bir hediye hazırlığı içerisinde olduklarını da söyleyen Demiray, unutamayacakları ve Dedeman ile bağ kuracakları bir hediye olacağını belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR