USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sağlık

03 Ekim 2023 11:07

Memorial Sağlık Grubu'ndan Meme Kanseri Farkındalık Sergisi: 'Pembe Ayna Söyle Bana'

Memorial Sağlık Grubu tarafından hayata geçirilen Meme Kanseri Farkındalık Sergisi, 01-31 Ekim tarihleri arasında Memorial Bahçelievler Hastanesi lobi salonunda bulunan Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.

Memorial Sağlık Grubu'ndan Meme Kanseri Farkındalık Sergisi: 'Pembe Ayna Söyle Bana'

Memorial Sağlık Grubu'nun, kadınların meme farkındalığı için her ay düzenli olarak ayna karşısında meme yapısını kontrol etmesi ve gördükleri herhangi bir değişiklikte önlem alması gerektiğine dikkat çekmek için hayata geçirdiği 'Pembe Ayna' projesi, bu yıl sanat, spor ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu.

'Pembe Ayna Söyle Bana' mottosuyla ayna karşısına geçen ünlüler, meme kanseri farkındalığına ilişkin mesajlarını, Pembe Ayna'dan yansıtarak kadınlara aktardı. Birbirinden ünlü isimlerin; bedeninin farkında olan, kendini ve hayatı seven, kanserle mücadeleden vazgeçmeyen kadınları tasvir eden fotoğrafları ile mesajları, 'Pembe Ayna Meme Kanseri Farkındalık Sergisi' ve dijital bilinçlendirme spotlarında anlam kazandı.

Serginin yapımcılığını Zuhal Ceran, ünlü isimlerin çekimlerini fotoğraf sanatçısı Cengiz Dikbaş üstlendi. Meme kanseri farkındalığına özel tasarlanan ve pembe renkli kıyafetlerden oluşan styling'i ünlü modacı Tanju Babacan gerçekleştirdi. Sergiye katılan ünlü isimlerin makyajı da Eve make-up artistleri tarafından Eve makyaj ürünleriyle yapıldı.

Lansmanda Babacan'ın meme kanseri farkındalığına özel tasarladığı pembe renkli kıyafetin satışından elde edilen gelir, İyi Niyet Derneği'ne başvuran meme kanseri hastalarının tedavisi için kullanılacak.

'PEMBE AYNA SÖYLE BANA...'

Kadınların, yüzde 80 oranında kendi kendini muayene etmesi ile memedeki var olan bir kitleyi erken evrede belirlemesi ve bu erken teşhis yönteminden yararlanması adına toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen Pembe Ayna projesi, bu yıl ünlü isimleri meme kanseri farkındalığı için bir araya getirdi. Ünlüler "Pembe Ayna Söyle Bana" dedi, meme kanseri farkındalığına ışık tutan mesajları pembe aynadan yansıyarak geniş kitlelere ulaştı.

Sanat, spor ve medya dünyasının ünlü isimleri; Aysu Türkoğlu, Başak Gümülcinelioğlu, Begüm Öner, Cansu Tuman, Dicle Doğan, Evrim Keklik, Feyza Civelek, Nefise Karatay, Nisa Bölükbaşı, Nur Viral, Simay Rasimoğlu, Şahika Ercümen, Şebnem Dönmez, Şeyda Coşkun, Zeynep Beşerler, Zeynep Sever Demirel'in fotoğrafları ve meme kanseri farkındalığı mesajları, 'Pembe Ayna Meme Kanseri Farkındalık Sergisi'ne hayat verdi.

Meme Kanseri Farkındalık Sergisi, lansmanın ardından 01-31 Ekim tarihleri arasında Memorial Bahçelievler Hastanesi lobi salonunda bulunan Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.

Kendi kendine meme muayenesinin simgesi olan 'Pembe Ayna', Ekim ayı süresince Memorial Sağlık Grubu hastaneleri, İstanbul ve Esenboğa havalimanları, Zorlu Center, Zorlu Performans Sanatları Merkezi UNIQ İstanbul, ANKAmall ve MarkAntalya alışveriş merkezlerinde yer alacak.

EN ÇOK OKUNANLAR