PİYASALAR

'Çılgın Türk' Vito'yu Maybach'a dönüştürdü

Mercedes Vito’yu 27 cm uzatarak ultra lüks bir Maybach’a dönüştüren Türklerin yaptığı otomobili büyük ilgi çekti.

Fransa’daki bir müşteri için özel olarak tasarlanan ve Türkiye’de yüzde 100 el işçiliği ile üretilen otomobil geçtiğimiz günlerde Fransa sokaklarında boy göstermeye başlamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

Otomobili satın almak için Paris Saint Germain futbol kulübünün başkanı Nasır El-Halifi de dâhil olmak üzere dünyanın önde gelen milyarderleri sıraya girenler arasında olduğu belirtiliyor

Maybach Olarak Tasarlandı

Tasarım için Mercedes’in V-Class (Vito) modeli kullanıldı. Ancak Ertex Otomotiv bu otomobili, ultra lüks bir Maybach olarak yeniden tasarladı. 27 cm uzatılmış Mercedes Vito kullanılarak geliştirilen araç, neredeyse Maybach ile aynı görünüme sahip ve Maybach Edition panjur taşıyor.

El Yapımı Doğal Ahşap Kullanıldı

Aracın önünde, arkasında, jantlarında ve koltuklarında Maybach logosu yer alıyor. Elektronik olarak kumanda edilen, birbirinden bağımsız dört ayrı koltuk, bej rengi deri döşemeye sahip. İç döşemede el yapımı doğal ahşap kaplama ve Alcantara kullanıldı. Televizyon, Playstation 4 oyun konsolu ve Apple TV da eklenen araçta, tablet üzerinden kumanda edilerek açılıp – kapanabilen çalışma masası ve yine tabletten kumanda edilebilen buzdolabı da yer alıyor.

Ses Geçirmez Kaplama

Araçta sürücü mahalli ile VIP alanını birbirinden ayırarak ses geçirmez bir mahremiyet alanı oluşturma görevi de gören, kapanıp açılabilir 32 inç (81 ekran) bir LED TV de yer alıyor.