USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Emlak

19 Haziran 2023 12:13

Modern yaşam stilini gerçek İstanbul ile birleştiren Cer Loft'un ikinci etabı satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesiyle uluslararası mimari ödüllü projelerin markası Ege Yapı, Tarihi Yarımada'da geliştirdiği Cer Loft'un ikinci etabını satışa sundu.

Modern yaşam stilini gerçek İstanbul ile birleştiren Cer Loft'un ikinci etabı satışa çıktı

Son yıllarda geliştirilen mimari ve estetik açıdan en özel projelerden olan Cer İstanbul ve Cer Loft, Tarihi Yarımada'da, Yedikule sahil hattında, karşısında Adalar, arkasında Yedikule Hisarı manzarası ile öne çıkıyor. Cer Loft'un ikinci etabında sadece 27 özel loft daire bulunuyor. 24 ay 0 faiz kampanyası ile ön satışa sunulan proje, lokasyonu, az katlı mimarisi ve özel tasarım peyzaj alanları ile sakinlerine şehir merkezinde dingin bir yaşam vaat ediyor. Proje içerisindeki 150 yıllık tescilli yapılar restore edilirken, yeni inşa edilen yapılar ise özgün mimariyi kent kültürü ile buluşturuyor. Proje, A sınıfı enerji kimlik belgesine de sahip. SPA, sauna, gün ışığı alan kapalı havuz, masaj odaları gibi wellbeing alanları da bulunan projede loftların tavan yüksekliği ise 8 metreye kadar farklı seçeneklerde sunuluyor. Dubai Cityscape Awards'ta 'Az Katlı Konut Projesi' kategorisinde birinciliğe layık görülen Cer İstanbul ve Cer Loft etapları aynı zamanda 'Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi' seçilmişti.

RAFİNE ZEVKLER VE TARİHİN EŞLİK ETTİĞİ MODERN YAŞAM BİÇİMİ SUNUYOR

40 bin metrekare proje alanında görkemli bir tarihe ev sahipliği yapan Cer İstanbul ve Cer Loft etaplarının 150 yıllık duvarları ve el değmemiş dış cephesinin yanı sıra, zemin katlarındaki tarihi Cer Atölyeleri'nden kalma ray sistemleri de hiç yerleri değiştirilmeden korunuyor. 31 bin metrekare yeşil alanla çevrili projede 76 rezidans, 63 Loft ve 9 adet ticari ünite yer alıyor. Cer Loft'ta 1+1'den 4+1'e uzanan geniş ve konforlu daire seçenekleri bulunuyor. İstanbul'un trendi Cer Loft, pencereleri ve çatı ışıklıkları sayesinde ferahlığı yaşamın her anında deneyimleme imkanı sunarken, binlerce yıllık tarihi surlar ve eşsiz deniz manzarası hatıraları daha da kalıcı hale getiriyor. Cer Loft ile tarihi şehrin merkezinde rafine zevklerle oluşturulmuş restoranlarda enfes bir lezzet deneyimi ve açık hava sergisi gibi ayrıcalıklar da yaşamak mümkün.

MÜHENDİSLİK ETİĞİ İLE ÜRETİLEN PROJE: CER LOFT

300 kişiyi aşkın mimar, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi, makine mühendisi, jeoloji mühendisi, yerbilimci kadrosu ve ülkemizin en iyi üniversitelerinde görev alan danışman öğretim üyeleri ile bugüne kadar 2 milyon metrekareye yakın inşaatı geliştiren Ege Yapı, tüm projelerinde en ileri inşaat teknolojilerini kullanmaya devam ediyor. Bu anlamda sektörde öncü de olan şirket, Emlak

Konut GYO güvencesiyle Cer İstanbul'u son deprem yönetmeliğine uygun ve mühendislik etiği açısından en üst seviyede inşa anlayışı ile depreme dayanıklı olarak geliştirdi. Ulusal deprem yönetmeliklerine göre tasarlanan projenin deprem analiz ve simülasyonları tatbik edildi. Taşıyıcı yapı elemanları ve donatı miktarları çıkan sonuçlar doğrultusunda planlandı. Tüm binalar radye temel üzerine inşa edildi. Bloklar, otopark katlarında birleştirildi. Bu sayede tekil blokların yüklerinin, bütüncül planla tüm parsel alanına aktarılması sağlandı. Projenin zemin üzerindeki taşıyıcı sistemi tamamen çelik konstrüksiyon olarak imal edildi. Tüm merdivenler ve asansör kuyuları perde beton duvarlarla çevrelendi.

ULAŞIMDA BÜYÜK KOLAYLIK

Yedikule Hisarı'nın yanı başında, Tarihi Yarımada'nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir yaşam vadeden ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu'nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul; Avrasya Tüneli girişine, D100 Karayolu'na, Yenikapı Metro İstasyonu'na ve Yenikapı Feribot İskelesi'ne yakın mesafede yer alıyor. 2 bin metrekarelik açık hava müzesini de bünyesinde barındıran proje, sanat tarihi ve arkeoloji danışmanları ile beraber aslına uygun restore edildi.

İSTANBUL'UN TARİHİ DOKUSUNU HİSSEDEREK YAŞAMA AYRICALIĞI

Emlak Konut GYO güvencesiyle Ege Yapı imzalı Cer Loft, yalın estetiği ve sıra dışı mimarisiyle sizlere dünya metropolü İstanbul'un Tarihi Yarımada'sında Bizans ve Osmanlı'nın en değerli tarihi dokusundan biri olan Yedikule Surları içerisinde yaşama ayrıcalığı sunuyor. Yanı başında Altınkapı, Yedikule Zindanları ve Bizans Surları ile tarihten aldığı ilhamla hayat bulan Cer Loft, İstanbul'un tarihini modern ve kentli bir yaşam biçimiyle sunuyor. Bugün hala adından sıkça söz ettiren Orient Express, dönemin en değerli ulaşım aracı ve çeşitli ticaret eşyalarını İstanbul'a ve Paris'e taşırdı. Dünya edebiyatında birçok yazarın eserine konu olan Orient Express, birçok filmde yer aldığı gibi Cer Atölyeleri'nin yanı başında Yedikule durağından geçerek Sirkeci Garı'na ulaşıyordu. Şehrin dinamizminden vazgeçmeyen ve günlük rutinleriyle daima temas halinde olan kullanıcılar için New York nostaljik tramvaydan esinlenerek tasarlanan demiryolu hattı üzerinde, yeşillendirilmiş park ve bisiklet alanı, Cer Loft'un yanı başında konumlanıyor.

CER LOFT SANATÇILARA DA İLHAM KAYNAĞI OLDU

Emlak Konut GYO güvencesiyle Ege Yapı, Mart 2021'de sanatçıların üretimlerini desteklemek, bir araya gelebilecekleri ve çalışabilecekleri sıcak bir ortam yaratmak amacıyla Cer İstanbul ve Cer Loft etaplarının bulunduğu projede 'Atölye Cer' projesini devreye almıştı. Atölye Cer'i sanatçıların ücretsiz kullanımına sunan Ege Yapı, bu projeyi ve kültür-sanat çalışmalarını bir adım öteye taşıyor. Farklı projelerindeki konforlu ve güvenli atölye mekanları, çağdaş sanat dallarında üretim yapan sanatçıların ücretsiz kullanımına sunacak olan Ege Yapı, bu çalışmalarını artık Atölye Hane adı altında devam ettirecek. Gayrimenkul projelerindeki ilerlemeye ve sanat projelerinin içerik--üretim sürelerine bağlı olarak değişken atölye adreslerinin bulunacağı dinamik bir sistem olan Atölye Hane'de yer alacak sanatçılar, özel bir başvuru ve değerlendirme sürecinden geçecek. Her sanat projesi için özel değerlendirmeler sonrası çağdaş sanat akımındaki değerli sanatçıları, sanatseverlerle buluşturacak.

EN ÇOK OKUNANLAR