USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

05 Aralık 2022 15:14

IAS'nin Güney Koreli iş ortağından İstanbul'a ziyaret

Son yıllarda Güney Kore'de önemli projelere imza atan global teknoloji firması Industrıal Application Software (IAS), Güney Koreli iş ortağı Dfocus'un yöneticilerini İstanbul'da ağırladı.

IAS'nin Güney Koreli iş ortağından İstanbul'a ziyaret

Global teknoloji firması IAS, canias4.0 teknolojileri markası çatısı altında sunduğu ERP, IoT, bulut, big data gibi pek çok ürünü, yazılım ve donanım çözümleri, danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile dünyanın dört bir yanında hizmet veriyor. Ürünlerini 16 dilde 50'den fazla ülkeye sunan firma, her geçen gün operasyonlarının hacmini genişletiyor. Almanya, Türkiye, Hindistan, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri ve İsviçre'de bulunan merkez ofislerinin yanı sıra farklı global iş ortakları ile çeşitli ülkelerde hizmet veren IAS, önemli projelere imza atıyor. IAS, 2017 yılında Güney Koreli Dfocus iş ortağı ile iş birliğini duyurmuş, ülke pazarına da giriş yapmıştı. İki firma, birlikte çalışmaya başladıkları günden beri önemli operasyonlar gerçekleştirdiler. İki firmanın başarılı çalışmaları ışığında Güney Koreli iş ortakları IAS'yi İstanbul'daki ofisinde ziyaret etti. Bu ziyaret ile birlikte DFocus yetkilileri IAS Türkiye ekipleri ile yüz yüze tanıştı, IAS Business Academy'de eğitimlere katıldı ve gelecek planları ile ilgili önemli toplantılar gerçekleştirdiler.

GÜNEY KORE'DE CANIAS4.0 TEKNOLOJİLERİ ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATIYOR

Nisan 2001'de kurulan danışmanlık firması Dfocus Co., Ltd., müşterilerine verilere dayalı operasyon ve stratejilerde optimal kararlar alma aşamasında destek oluyor. Firmaların endüstriyel rekabette avantaj sağlamalarına destek olan Dfocus, canias4.0 teknolojilerinin Güney Kore'de önemli bir ihtiyaca yanıt verebileceğini söylüyor. Dfocus CEO'su Eundoo Sun, "Güney Kore'de, aslında ERP konusunda pazara hakim belli firmalar vardı. Ancak dikkatli incelediğinizde bu firmaların sunduğu çözümlerin her ölçekten ve sektörden şirketin ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremediğini görebilirdiniz. Alternatif olabilecek, piyasaya yeni bakış açısı sunabilecek bir çözüm arıyorduk ve bu süreçte IAS ile tanıştık. caniasERP'nin Güney Koreli firmalar için mükemmel bir çözüm olduğunu gördük" diyerek iş birliklerinin başlangıç döneminden bahsetti ve ekledi: "canias4.0 teknolojileri ile ERP sistemi kurgulamanın ne kadar pratik hale getirilebileceğini gördüğümüzde çok etkilendik. Kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP, son derece kolay biçimde implemente edilebiliyor. Yazılımın standardında sunduğu çözümler pek çok firmanın ihtiyacına çözüm sunuyor. Ayrıca kendi yazılım dili TROIA ve esnek yapısı sayesinde caniasERP, firmaların ihtiyaçlarına göre kolayca özelleştirilebiliyor. Fiyat/performans açısından düşünüldüğünde her ölçekten firma için önemli bir alternatif olacağını düşündük. Güney Kore'de caniasERP gibi iyi bir ERP sistemine ihtiyaç duyan çok fazla firma var. Bu nedenle IAS'nin iş ortaklığı ve canias4.0 teknolojileri ile burada önemli başarılar elde edebiliriz."

"CANIAS4.0 IOT ÇÖZÜMÜNÜ GÜNEY KORE'DE TANITACAĞIZ"

IAS ile Güney Kore'de önemli projeler gerçekleştirdiklerine vurgu yalan Sun, "IAS ile birlikte çalışarak Hyundai Motor Group (HMG) ile önemli çalışmalar gerçekleştirdik. HMG'nin bir OEM şirketi olan Gwangju Global Motors(GGM) ile HMG'nin yan kuruluşları olan Hyundai Motor, Haevichi Hotel & Resorts ve Hyundai Steel Industry'nin hidrojen yakıt hücresi bölümünde caniasERP'yi canlı kullanıma aldık. Ayıca, KIA'nın yedek parça üreticisi Daejin Corporation'da da caniasERP kullanılıyor. Güney Kore'deki çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmeyi planlıyoruz. canias4.0 teknolojilerinin ERP çözümünün yanı sıra IoT ürününden de çok etkilendik. canias4.0 IoT teknolojisini daha iyi tanımak ve Güney Kore'deki firmalara da tanıtmak istiyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR