TEKNOLOJİ
15 Mart 2021 15:05
Umut Çelik

Age Provocateur, Türk yazılım geliştiricilerini şirketlerle buluşturuyor

Gülşah Akın ve Duygu Birecikli tarafından kurulan Age Provocateur Türkiye'nin dört bir yanından farklı alanlarda hizmet veren 60 Bilişim firmasını şirketlerle buluşturuyor ve en küçük yazılım ihtiyacından en zor, inovatif ve kapsamlı yazılıma kadar şirketlerin ihtiyacına özel hizmet sağlıyor.

Age Provocateur, Türk yazılım geliştiricilerini şirketlerle buluşturuyor

Teknolojinin sürdürülebilirliğe olan katkısına da dikkat çeken Age Provocateur kurucuları: 'Teknolojiyi doğru kullanarak Dünya'nın sürdürülebilirliğine katkıda bulunacağız. Uzaktan çalışma yöntemleri olan video konferanslar sayesinde daha az araba kullanıyoruz. Uluslararası ya da şehirlerarası uçuş yapmamıza gerek kalmıyor. Dolayısıyla bireysel karbon salınımımızı azaltmış oluyoruz. Önümüzdeki dönemde doktorların ya da hastaların seyahat etmesine gerek kalmadan, mesafelere rağmen ameliyatlar Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) ve Robotik kullanılarak gerçekleşecek, tekstil ürünlerinin numuneleri aynı şekilde sanal gerçeklikle deneyimletilerek numune üretiminden kaynaklanan fire, karbon salınımı ve su tüketimi azalacak. 3D sanal ortamlar sayesinde mekanlardan bağımsız çalışacağız. Tüm bunlar yazılımcılarımız sayesinde gerçekleşecek. Biz de yazılımcıları bu geleceğin teknolojisini üretebilmeleri için Türkiye'deki ve yurt dışındaki şirketlere tanıtıyoruz, aralarında köprü oluyoruz' dedi.

Age Provocateur, ISG (İş Sağlığı Güvenliği) eğitimleri, Gamification (Oyunlaştırma), Fabrikaların dijital dönüşüm süreçleri, konfigüratörler, Interaktif ve teknolojik özel ses, ışık sahne şovları, canlı yayında VFX, 3D mekanlarda 3D ses yapısı ile etkileşimli Sanal Stüdyo, Fuar, Konser, mağaza, kongre platformları, 3D ya da 360 fotogrametri ile dijital ikiz projeleri, fotorealistik avatar tasarımları, sosyal medya filtreleri, VR ( Sanal Gerçeklik), AR ( Artırılmış Gerçeklik) , mobil, web'e özel tasarım oyunlar, uygulamalar ve daha pek çok alanda özel projeler yapıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR