PİYASALAR

Samsung'un geleceğine yön verecek liderler bugünden keşfediliyor

Samsung Electronics Türkiye’nin 2015 yılında hayata geçirdiği, global arenada örnek gösterilen ve yetenek yönetimi sürecinde pek çok uluslararası ödül kazanan programı ‘Discover Samsung’, gelecekte Samsung bünyesinde önemli görevler üstlenecek liderleri, bugünden keşfetmeye yönelik farklı bir vizyona sahip. Değişik fikirlere, kültür ve kurumdaşlığa, yetenek yönetimi ve organizasyonel gelişime yatırım yaparak ilerleyen Samsung electronics Türkiye, yeteneklerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri ortamlar yaratarak hem değişime yön veriyor hem de takım ruhuyla geleceğe hazırlanıyor.

Bahar Akgün/ [email protected]

X ve Y kuşaklarının yanı sıra staj yapan liseli Z Kuşağı’nın da katılımıyla son derece genç ve dinamik bir ekibe sahip olan Samsung Electronics Türkiye, bu sinerjiyi yapılan farklı projelere de başarıyla yansıtıyor. Yetenek yönetimi ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarına yönelik projelerini farklı ödüllerle taçlandıran Samsung Electronics Türkiye, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında gösterilen Stevie Awards ve Brandon Hall İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde 8 ödüle layık görüldü. Samsung Electronics Türkiye, Discover Samsung programıyla ‘Yeni Çalışan Adaptasyon’, ‘Yeni Çalışan Eğitim’ ve ‘Eğitim Programları ve Medya’ kategorilerinde ‘Altın’ ve ‘İşe Alım’ kategorisinde ise ‘Gümüş’ olmak üzere 4 ‘Stevie Üstün İşveren Ödülü’ kazandı.

Discover Samsung programı, 2015 yılından bu yana geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam yaratarak kariyer fırsatı sunuyor. Bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirilen Brandon Hall Group İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde ise Samsung Electronics Türkiye, 4 farklı insan kaynakları uygulamasıyla ödül kazandı. Çalışanların yönetimsel becerilerini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanan ‘Samsung Leadership Journey uygulaması’, ‘En İyi Liderlik Gelişim Programı’ dalında ‘Altın’ ödülün sahibi oldu. ‘Discover Samsung’ programı ‘En İyi Yetenek Kazanım Süreci’ dalında ‘Gümüş’; Kore ve Türk kültürlerini harmanlayan ve çalışanların ahenkle çalışmalarını hedefleyen ‘Samsung Oryantasyon Programı ‘ise ‘’En İyi Yeni Çalışan Adaptasyon Programı’ dalında ‘Gümüş’ ödüle layık görüldü.

Satış ekiplerinin gelişimine odaklanan Samsung Sales Force eğitim programı ise ‘En İyi Satış Eğitim ve Performans Programı’ dalında ‘Bronz’ ödül kazandı. Bu noktadan yola çıkarak Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç ile Samsung’un yeteneklerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri ortamlar yaratma vizyonu ile nasıl farklılaştığı hakkında konuştuk. Tunç, 2015’ten beri yürütülen ve farklı ülkelerde de örnek gösterilen Discover Samsung projesinin detaylarını Platin’e anlattı. Discover Samsung projesinin 2017 döneminde seçilen ve işe başlayan 11 genç üniversite mezunu çalışan ile de nasıl bir süreçten geçtikleri hakkında konuştuk. Röportajın devamı Platin'de...