SEKTÖRLER
31 Temmuz 2021 13:44

'Pandemi döneminde yatırıma en büyük destek ödülü'nün sahibi oldu

Pandemi sürecinde yatırımlarını sürdüren, alışveriş merkezlerinin kapalı olduğu dönemlerde kiracılardan kira talep etmeyen NATA Holding, iş ortaklarına her süreçte destek oluyor.

'Pandemi döneminde yatırıma  en büyük destek ödülü'nün sahibi oldu

Tüm perakende sektörünün Haliç Kongre Merkezi'nde bir araya geldiği Perakende Günleri'nde, Perakende Güneşi Ödülleri verildi. Kapanma döneminde kiracılarında kira almayan, kira indirimine giden ve bunun yanında üç yeni AVM yatırımı ile kiralanabilir alanlarını 350 bin metrekareye çıkaran NATA Holding'in ödülünü, VEGA ve NATA Holding adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tanık aldı. Tanık, "Tüm dünyanın yaşadığı zorlu süreçte, VEGA Alışveriş ve Yaşam Merkezleri ile Türkiye ekonomisine ve ülke istihdamına katkı sağlamaya devam ediyoruz" dedi.

"AVM'LER, KAYITLI EKONOMİNİN AYRILMAZ BİR PARÇASI"

AVM'lerin kayıtlı ekonominin ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizen Tanık, şöyle konuştu: "Hijyen kontrolünün en sık uygulandığı ve kayıtlı alışveriş ekonomisinin en rahat denetlenebildiği AVM'ler, tam kapanmadan sonra tekrar eski performanslarını göstermeye başladı. Bu da bizi geleceğe daha da umutla bakmaya yöneltti. AVM yatırımcıları olarak perakendeci iş ortaklarımızla daima aynı gemide olduğumuz bilinciyle hareket ediyoruz. Yaşadığımız pandemi sürecinde de yardımlaşma ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu, ayrılmaz bir bütün olduğumuzu göstermiş olduk. NATA Holding olarak pandemi döneminde yaptığımız yatırımların yanı sıra alışveriş merkezlerinin kapalı olduğu tarihler içerisinde kiracılarımızdan herhangi bir kira talebinde bulunmadığımız gibi, açıldıktan sonra da kira indirimlerine devam ederek iş ortaklarımıza elimizden gelen desteği vermeyi hedefledik."

"PANDEMİDE 3 YENİ AVM AÇILIŞI YAPILDI"

"Hız kesmeden yola devam etmek istiyoruz" diyerek hedefleri doğrultusunda ilerleyeceklerini belirten Yusuf Tanık, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: "Pandemi dönemi içerisinde bünyemize dahil ettiğimiz 3 yeni AVM ile sektördeki kiralanabilir alan payımızı 100 bin metrekare daha büyüterek toplamda 350 bin metrekareye, AVM sayımızı ise 8'e yükseltmiş bulunuyoruz. 2020 yılında VEGA Subayevleri Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin aynı zamanda VEGA İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılışını gerçekleştirmiştik. Haziran ayında ise VEGA CADDE Mobilya AVM'yi hayata geçirmeyi planlıyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR