USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

16 Mayıs 2024 11:38

Vodafone ile Voleybol Milletler Ligi arasında 5G iş birliği

Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy: "Türkiye'de gerçekleşen uluslararası bir spor müsabakasının global çaptaki yayıncılara neredeyse sıfır gecikmeyle ulaşmasının yolunu 5G teknolojimizi kullanarak açtık" dedi.

Vodafone ile Voleybol Milletler Ligi arasında 5G iş birliği

Voleybol Milletler Ligi, Antalya'da düzenlenecek olan kadınlar karşılaşmaları kapsamında Vodafone ile gerçekleştirilen dinamik iş birliğini duyurmanın heyecanını yaşıyor. İş birliği çerçevesinde, gerçekleştirilecek her karşılaşmanın, skorların ve performansların istatistiğini takip etmek için en yeni teknolojiler kullanılacak. Dünya çapındaki yayıncılara Türkiye'de ilk defa Vodafone'un güçlü 5G şebekesi üzerinden anında ve kesintisiz iletilecek olan istatistikler, taraftarlara gerçek zamanlı veriler sunacak ve daha önce benzeri görülmemiş bir izleme deneyimi yaşatacak.

Dünyada kadın voleyboluna, Türkiye'de ise kadın sporuna yönelik en kapsamlı sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone, Antalya'da oynanacak karşılaşmaların gelişmiş maç teknolojileriyle entegrasyonunu sağlamaya öncülük edecek. Bu kapsamda servis ve smaç hızı takibi yapılırken hakemlerin maç yönetimine katkı sağlayan animasyonlar ve video destekleri sunulacak.

"TEKNOLOJİK YETENEKLERİMİZDE ÖNEMLİ BİR SIÇRAMAYA İŞARET EDİYOR"

Volleyball World CEO'su Finn Taylor iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

"Voleybol Milletler Ligi her yıl taraftar deneyimini daha üst seviyelere taşımak için çalışmalar yürütüyor. Vodafone'un bu sezon Antalya'daki karşılaşmalara 5G teknolojisini entegre etmesi, teknolojik yeteneklerimizde önemli bir sıçramaya işaret ediyor. Gerçek zamanlı istatistikler ve verilerle yalnızca yayın deneyimini geliştirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda sporun en iyi anlarını doğrudan sunarak taraftarların maçlara bağlılığını ve ilgisini de artırıyoruz."

(Volleyball World CEO'su Finn Taylor)

"BU ÇALIŞMALARIMIZIN GELECEK YILLAR İÇİN BİR ÖRNEK OLUŞTURACAĞINA İNANIYORUZ"

Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy ise şöyle konuştu:

"Vodafone olarak, Voleybol Milletler Ligi döneminde de teknolojideki gücümüzle voleybola katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Antalya'daki maçlarda kullanılan ileri maç teknolojilerini Vodafone olarak sahiplendik. Antalya Spor Salonu'nda BTK izinlerimizi tamamladık ve 5G'yi Antalya Spor Salonu'na kurduk. Sistemin internet ihtiyacını 5G üzerinden sağladık. Maçta bu teknolojiyle oluşturulan istatistiklerin ve ölçümlerin anlık olarak 5G ile dünyadaki diğer yayıncılara iletilmesini mümkün kılıyoruz. Böylece, Türkiye'de gerçekleşen uluslararası bir spor müsabakasının global çaptaki yayıncılara neredeyse sıfır gecikmeyle ulaşmasının yolunu 5G teknolojimizi kullanarak açtık. Bu çalışmalarımızın gelecek yıllar için bir örnek oluşturacağına inanıyoruz."

(Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy)

EN ÇOK OKUNANLAR