USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sağlık

29 Aralık 2023 17:57

Biruni Üniversite Hastanesi'nden yeni sağlık yatırımı

Biruni Üniversite Hastanesi, İstanbul Sefaköy'de yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Biruni Üniversite Hastanesi'nden yeni sağlık yatırımı

Dünya bilim tarihine 'Evrensel Deha' olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni'den ilham alarak kurulan, 2016 yılında bilimsel kimliğini hastaneye taşıyan Biruni Üniversite Hastanesi en önemli sağlık yatırımlarından biri olarak Sefaköy'deki 85.000 metrekarelik yeni binasında hizmet vermeye başladı.

"120 ÜLKEDEN HASTA KABUL EDİYORUZ"

120 ülkeden hasta kabul ettiklerini belirten Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal, ''Ortadoğu, Avrupa ve Balkan ülkeleri ile dünyanın birçok yerinde hasta kabul ediyoruz. Yabancı hastalar; onkoloji, ortopedi, beyin cerrahisi, göz, kalp ve damar cerrahisi gibi birçok bölümde son teknoloji cihazlarla yeni nesil tedaviler ve kompleks cerrahi işlemler için Türkiye'ye geliyor. Yapay zeka destekli teşhis ve görüntüleme cihazları ile kanser, kalp, omurga ve diğer hastalıklar yüksek görüntü kalitesiyle görüntülenebiliyor ve hedef odaklı tedaviler planlanabiliyor'' dedi.

ROBOTİK CERRAHİDE DE TÜRKİYE TERCİH EDİLİYOR

Yabancı hastaların az sayılı merkezde yapılan robotik cerrahi ameliyatları için de Türkiye'yi tercih ettiğini ve çocuklar için tüm bölümlerde hizmet verdiklerinin altını çizen Serap Kilerci Ulusal; kemik iliği nakli, organ nakli, onkoloji merkezi, tüp bebek gibi özellikli tedavilerin yapıldığı merkezlerin de çok yakında faaliyete geçeceğini ifade etti.

(Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci Ulusal)

EN ÇOK OKUNANLAR