USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Kültür&Sanat

18 Mayıs 2024 09:59

'An'da Asılı Kalan'

Fotoğraf sanatçısı Oktay Demirkesen ve heykeltıraş Nihat Arıkan'ın, suyun hareketini ve dönüşümünü, kendi disiplinleri aracılığıyla yorumladığı 'An'da Asılı Kalan' adlı sergi, 29 Nisan-25 Mayıs tarihleri arası Decollage Art Space'de izlenebilir.

'An'da Asılı Kalan'

Oktay Demirkesen, su damlasının her sıçrayışta farklı bir forma bürünmesini, hem fotoğraflarla hem de heykellerle gözler önüne seriyor. Oktay Demirkesen, suyun mekansal boyutları üzerine çalışmalarını sergiliyor. İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nde eğitim görmüş, fotoğraf üzerine birçok karma sergi ve projesiyle tanınan Demirkesen, su damlalarının oyununu ölümsüzleştiriyor. Su damlalarının yansıttığı mikro ve makro hikayeleri fotoğraflarıyla anlatıyor.

(Oktay Demirkesen)

Nihat Arıkan ise suyun heykele dönüşümünü sunuyor. Tıp alanında uzun yıllar hizmet verdikten sonra sanata yönelen Arıkan, seramik ve porselen çalışmalarıyla tanınıyor. Sergi kapsamında, suyun figüratif soyutlamalarını üç boyutlu formda ele alıyor ve izleyiciye suyun etkileyici dönüşümünü hissettiriyor. Suyun doğa ve kültürle ilişkisini gözlemleyerek, izleyiciye suyun hem fiziksel hem de metaforik gücünü deneyimleme fırsatı veriyor.

(Nihat Arıkan)

EN ÇOK OKUNANLAR