USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Hazır Giyim

09 Mart 2023 11:49

DeFacto, deprem bölgesinde ‘Üretim hiç durmasın' anlayışıyla üreticinin yanında oluyor

DeFacto, deprem bölgesindeki hazır giyim tedarikçilerine destek olmak için önemli bir adım atarak, siparişlerinde depremden zarar gören bölgelerdeki iş ortaklarına öncelik vereceğini açıkladı.

DeFacto, deprem bölgesinde ‘Üretim hiç durmasın' anlayışıyla üreticinin yanında oluyor

Deprem bölgesinde yaraların sarılması adına önemli çalışmalar yürüten DeFacto, iş ortaklarının yanında olmak için yeni bir adım attı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde deprem bölgesinde bakanlığın himayesindeki tüm çocukların giyim ihtiyacını bir yıl boyunca karşılayacak olan DeFacto, bu kez bölgedeki ekonomik hareketliliğin yeniden başlaması için harekete geçti. Pandemi döneminde ödeme dengesi bozulan hazır giyim tedarikçilerine 900 milyon TL'lik destekle can suyunu sağlayan DeFacto, bu katkıyı genişleterek deprem bölgesinde yer alan iş ortaklarına verdiği desteği arttıracak. Bu doğrultudan hareket ile DeFacto bölgedeki iş ortaklarına yönelik toplamda 6,5 milyon adet ürün siparişi geçecek. Ayrıca bu ürünler, müşterilerde farkındalık oluşturmak amacıyla, mağazalar ve online kanallarda deprem bölgesinde yer alan illerde üretildiğine dair etiketlerle satışa sunulacak ve satışlarını artırmaya yönelik tanıtım destekleri de verilecek.

DeFacto, 'Üretim hiç durmasın' anlayışıyla, sipariş ve tedariklerinde depremden zarar gören bölgelerdeki iş ortaklarına öncelik vereceğini belirtirken bu çerçevede Tedarikçi Finansmanı Sistemi (TFS) yoluyla 6,5 milyon adet ürünün ödemelerini erken gerçekleştirecek. Türkiye'nin en büyük hazır giyim şirketlerinden biri olan DeFacto bu yaklaşımla, deprem sonrasında 11 ilimizin ekonomisine ve finansman akışına canlılık katarken, bölgenin sürdürülebilir istihdamına da destek vermeyi hedefliyor.

PANDEMİ DÖNEMİNDE TEZGÂHLAR DURMASIN DİYE 900 MİLYON LİRALIK CAN SUYU

Deprem bölgesinde üretim ve istihdamı korumak adına 'Üretim hiç durmasın' hareketini başlatan DeFacto benzer bir anlayışı pandemi döneminde de gerçekleştirmişti. O dönem tüm siparişlerinde iptaller yaşayan tekstil sektöründe sistemin durmaması, tezgahların çalışmaya devam etmesi için taşın altına elini koymuş ve 500'ü aşkın tedarikçiye 900 milyon TL kaynak sağlayarak onlara can suyu olmuştu. DeFacto bu anlayışıyla o dönem zor bir süreç geçiren ve sipariş talepleri düşen tedarikçilerin sürdürebilirliğini sağlamıştı.

'DEPREM YARDIMLAŞMA SEFERBERLİĞİ' KAMPANYASINA DESTEK

DeFacto, ülkemizi yasa boğan depremin ilk anından itibaren ilgili devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ile beraber tek yürek ve dayanışma ile yaptığı koordinasyonlu çalışmaların yanı sıra T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan "Deprem Yardımlaşma Seferberliği" kampanyasında da yer aldı. Bu kapsamında DeFacto, başta Türkiye olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde müşteriler tarafından sipariş verilen ihtiyaç malzemelerini de AFAD koordinasyonunda kargo ücretsiz olarak deprem bölgelerine yönlendirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR