USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Start-up

12 Ekim 2022 11:09

Hammadde ticareti dijitalleşti

Alıcılar için daha fazla seçenek, satıcılar için ise daha fazla müşteri bulma sorununu temelden çözmeyi hedefleyen Al-Ver.com, 6 yıllık Ar-Ge ve yazılım süreçleri sonucunda %100 yerli ve milli öz sermaye ile Türkiye'nin ilk online hammadde alış ve satış platformu olarak hayata geçirildi.

Hammadde ticareti dijitalleşti

Günümüzde dijitalleşmenin girmediği alan neredeyse hiç yok. Bu kapsamda Al-Ver.com Kurucu CEO'su Mesut Gündoğdu, Türkiye'nin ilk online hammadde alış ve satış platformu olduklarını belirterek, "Kısa bir süreden bu yana hizmet vermemize rağmen, ilgili sektörlerdeki açığa çözüm sunduk. Platformu milyonlarca şirketin, kurumun, fabrikanın, şahıs ve kooperatiflerin, kadın üreticilerin, çiftçilerin vb. 'Al- Ver.com' kullanması bu konuda haklı bakışımızı destekledi. Hammadde pazarındaki genel problemlerden biri de alıcı ve satıcının doğru bir platformda buluşamamasıydı. Alıcının yüksek maliyetlerle karşılaşması, satıcının ise elindeki ürünü bir an önce satışa çevirememesinin temel bir problem olduğunu deneyimledik ve bu soruna sunduğumuz platformla çözüm ürettik. 'Al-Ver. com' temelde alıcı ve satıcıyı herhangi bir pazarlama veya reklam harcaması yapmadan müşterilerine kolayca ulaşabildikleri bir platform" dedi.

GİRDİ MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜYOR

Pandemi süreciyle beraber dijital bir devrim yaşanılan bugünlerde artık insanların her şeyi online olarak gerçekleştirdiğini söyleyen Mesut Gündoğdu, "Alıcılar için de satıcılar için de güvenli ve kârlı bir platformumuz bu iki paydaşı ortak bir platformda buluşturuyor" diye konuştu. Mesut Gündoğdu, sundukları avantajları ise şöyle özetledi: "Almanın satmanın en kolay yolu Al-Ver.com sloganıyla çıktığımız bu yolda ham madde sektöründe alıcı ve satıcıları kolay ve direkt olarak buluşturan, Türkiye'de ve dünyada hammadde konusunda ilk akla gelen bir e- ticaret platformu olmak hedefindeyiz. Bu yöndeki çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. En önemli özelliğimiz kolay kullanım ve hızlı ara yüz olarak göze çarpıyor. Alıcılar ve satıcılar dışında herhangi bir ürün arayanların da aradıklarını bulacağı bir platforma sahibiz. Aynı zamanda puan sistemimizle hızlı ve güvenli fiyatlama ve güvenli ticaret sektörde girdi maliyetlerini düşürerek sektör paydaşlarına avantaj sağlayacak."

PLATFORMDA YER ALAN HAMMADE KATEGORİLERİ

-Tarım

-Kimyasallar

-Gıda

-Mineraller, Maden ve Metalurji

-Kauçuk ve Plastik

-Enerji

-Tekstil Deri Ürünleri

-Makine

EN ÇOK OKUNANLAR