USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sosyal Fayda

15 Mart 2024 11:45

TEV'den 137 öğrenciye Üstün Başarı Bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 17 yıldır kesintisiz sürdürdüğü Üstün Başarı Burs'ları kapsamında, bu yıl burs almaya hak kazanan öğrencileri belirledi. Türkiye'nin geleceğinde pek çok başarıya ulaşacak 137 genç, 14 Mart Perşembe günü düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

TEV'den 137 öğrenciye Üstün Başarı Bursu

Türk Eğitim Vakfı, yeni eğitim-öğretim döneminde Üstün Başarı Bursu almaya hak kazanan öğrencileri, 14 Mart Perşembe günü düzenlenen basın toplantısıyla takdim etti. TEV Mütevelliler Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın'ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısına, yeni bursiyerler ve Türk Eğitim Vakfı'nın üyeleriyle birlikte destekçileri katıldı.

2007 yılından bu yana toplam 1.096 öğrenciye Üstün Başarı Bursu sağlayan TEV, bu yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda ilk 5.000'e giren 137 öğrenciye daha destek verecek. Yeni bursiyerlerin kariyer yaşamı boyunca, hayallerini gerçekleştirmek için attıkları her adımda Türk Eğitim Vakfı yanlarında olacak.

Ömer Koç: "Geleceğin Liderlerini Destekliyoruz"

TEV Mütevelliler Heyeti Başkanı Ömer M. Koç; "56 yıl önce Vehbi Koç önderliğinde kurulan Türk Eğitim Vakfı; eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla, bugüne kadar 280 binden fazla burs imkânı sağlamış, ülkemizin dört bir yanında inşâ ettiği eğitim kurumlarıyla çağdaş nesiller yetişmesine katkıda bulunmuştur. Sadece 2023 – 2024 öğretim yılında yurtiçinde 17.700 yurtdışında ise 179 gencimiz Türk Eğitim Vakfı'nın yükseklisans ve doktora bursları ile eğitimlerine devam ediyor. Çağdaş ve müreffeh bir topluma ancak eğitim yoluyla erişebileceğimiz anlayışıyla vakfımızın 40. Kuruluş yılı vesilesiyle oluşturduğumuz ve 2007 yılından bu yana sürdürdüğümüz TEV Üstün Başarı Bursu Projemizle geleceğin liderleri olarak gördüğümüz üstün başarılı gençlerimizi destekliyoruz" dedi.

"17 Yılda 1.096 Genç Yeteneğe Burs Verildi"

52 yıl önce TEV bursuyla eğitimini yurt dışında tamamlayan TEV mezun bursiyeri ve Türk Eğitim Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ise şöyle konuştu: "Bugün burada, 2007 yılından bu yana sürdürdüğümüz TEV Üstün Başarı Burs girişimimiz kapsamında geleceğin liderleri olarak gördüğümüz üstün başarılı gençlerimizi sizlerle tanıştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 17 sene içerisinde toplam 1096 gencimiz vakfımızdan bu bursu almaya hak kazandı. Bugün, yeni eğitim-öğretim yılında 137 lider adayına daha merhaba diyoruz. Bir TEV'li olarak da bundan sonraki süreçte her bir öğrencimizin hayat hikayesi, içinde barındırdığı mücadele ve başarılarla dolu, ilham veren bambaşka yolculuklara işaret edecek. Başarılarıyla adından söz ettiren gençlerimizin gelecekte üstlenecekleri rollerin ise ülkemizin ve dünyanın dönüşümüne önemli katkılar sunacağına eminim."

İlk 5000'e Giren Lisans Öğrencileri Başvurabiliyor

TEV Üstün Başarı Bursu'na, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda ilk 5000'e giren; Genel Yetenek Testi, Genç Liderler Yetkinlik Testi, kompozisyon, video sınavı ve öğretim üyeleri mülakatlarında başarılı olan gençler başvuru yapabiliyor. Ayrıca, aynı koşulları sağlayan ve hazırlık sınıfından 1. sınıfa ve 2. sınıfa geçen öğrenciler de Programa başvurabiliyor. Öğrencilerin başvuruda bulunabilmesi için hazırlık sınıfını başarıyla geçmeleri, 1. sınıfı da en az 3,50 not ortalaması ile tamamlamış olmaları gerekiyor.

EN ÇOK OKUNANLAR