ŞİRKETLER
06 Eylül 2023 18:23

Little Caesars Türkiye'den yeni kampanya

Little Caesars, ‘Gel-Al' servisin çok yönlü faydalarını müşterileriyle paylaştığı yüzde 40 indirimle genişletti.

Little Caesars Türkiye'den yeni kampanya

Little Caesars Pizza Türkiye, ekonomik dalgalanmaya fiyat artışıyla değil, uzun vadeli dev bir indirimle karşılık verdi. Başta nefis kenar olmak üzere sektördeki birçok ilkin mucidi Little Caesars, Türkiye'de 'Gel-Al' servisi yaygınlaştıracak yüzde 40 indirim kampanyasını duyurdu. Eve servis siparişlerde de dip fiyat politikası uygulamayı içeren yeni fiyat stratejisinin öncelikli amacı: "Herkesin en lezzetli pizzayı hızlı ve en iyi fiyata yemesi."

Gel-al servisin avantajını müşteriye yansıtacak

Little Caesars Türkiye'nin yeni dönemi ile ilgili açıklama yapan Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye CEO'su Banu Arıduru, markanın Türkiye hikayesini yeniden yazmayı hedeflediklerine vurgu yaptı. Arıduru, "Tüketici alışkanlıklarına yönelik analizlerimiz bize, fiyat avantajlı Gel-Al servisin yükseliş sinyallerini bir süredir veriyordu, stratejik planlarımızı bu yönde yeniledik. 'Gel-Al'da pizza tüketimine baktığımızda aile ile tüketimin yüzde 39 oranında gerçekleştiğini görüyoruz. Eve serviste bu oran yüzde 44. Her ailenin ayda bir veya iki defa pizza gecesi yapma eğiliminde olduğu görülüyor. Yeni stratejimizle tüm sosyo ekonomik gruplara bu imkânı yaratmaya odaklandık. Müşterinin siparişini şubeden alması büyük bir maliyet avantajı getiriyor ve biz bu avantajın neredeyse tamamını müşterilerimize yansıtıyoruz. Eve sipariş pizzada da en lezzetli pizzayı, hızlı ve en uygun fiyata sunabileceğimiz bir fiyat yapısı belirledik ama Gel-Al'da hiç yapılmayanı yaparak yüzde 40 avantaj fırsatı yarattık. Müşterilerimizin haftanın her günü, günün her saati yararlanabileceği sürdürülebilir bir kampanya ile hem en iyi pizzayı en hızlı şekilde yemesini sağlayacak hem de bütçesine destek olacağız" dedi.

5 yıl sonunda 600 şube hedefi

Arıduru, "Little Caesars Pizza, dünyanın üç büyük pizza zinciri arasında yer alıyor ve Gel-Al (Take Away) serviste ise dünyanın bir numaralı pizza zinciri unvanına sahibiz. Gel-Al servis, Little Caesars Global'in uzun süredir başarıyla uyguladığı bir sistem. Yeni hedefimiz Little Caesars Türkiye'nin 'Gel-Al' servisini yaygınlaştırırken müşterinin tercihen yürüyerek geldiği şube sayısını da artırmak. Türkiye'deki orta vade hedefimiz müşteriye her yerde yakın olmak, gelip almak için zaman ve enerji harcamamasını ve böylece eve teslimatı azaltarak değişim yarattığımız karbon ayak izinin daha da küçülmesini sağlamak. Şu anda 120 olan şube sayımızı 2025 sonunda ise 300'e çıkarmayı, beş yıl içinde 600 şube olmayı hedefliyoruz" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR