USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Emlak

13 Haziran 2023 11:08

İzmir'de 5 projeye odaklanan Ege Yapı, Urla Kekliktepe villalarında satışa başladı

3 yıl içinde İstanbul ve İzmir'de 7 yeni projeyi hayata geçirmeyi hedefleyen Ege Yapı, İzmir Urla Kekliktepe projesinde 73 müstakil villayı satışa çıkardı. Şirket, İzmir'de toplam 6 milyar TL yatırım değeriyle 5 lokasyonda proje geliştirecek.

İzmir'de 5 projeye odaklanan Ege Yapı, Urla Kekliktepe villalarında satışa başladı

İleri teknoloji odaklı yönetim anlayışı ve güçlü mühendis kadrosu ile sektöründe ayrışan Ege Yapı, Urla'da hayata geçireceği Kekliktepe projesinin satışına başladı. Yatay mimari anlayışıyla tasarlanan, özel havuzlu ve bahçeli 73 müstakil villadan oluşan proje, lansmana özel ödeme seçenekleri ile satışa çıktı. 80 bin metrekare alan üzerinde konumlanan, sürdürülebilir mimari anlayışı ile tasarlanan proje tek katta 370 metrekareden 500 metrekareye varan geniş ve konforlu müstakil villalardan oluşuyor. 5+1, 6+1 ve 7+1 konut tiplerinin tamamı 1000 m2'ye varan alanda özel havuz ve bahçesiyle satışa sunulan Kekliktepe projesinin teslimleri 24 ay sonra gerçekleşecek. Dünyadaki müstakil ev yaşantısına yeni bir bakış açısı oluşturmayı hedefleyen Ege Yapı Kekliktepe'nin 365 gün boyunca iç ve dış mekan kullanımını maksimize eden mekansal yaratıcılığı ile iç bahçeleri, avluları ve kapanabilir terasları da bulunuyor.

En değerli hava koridorlarından birinde yer alıyor

Ege Yapı Kekliktepe'nın müstakil ev yaşantısına yeni bir bakış açısı getireceğine dikkat çeken Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, "Yeşilin farklı tonlarına sahip bir vadide ama Ege'nin mavi sularına da çok yakın bir lokasyonda projeyi geliştiriyoruz. Asırlar boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış bir lokasyonda, arkeolojik kalıntıları ile turizmin, Bağbozumu ve Enginar Şenlikleri ile kültürel ve sosyal hayatın tam merkezinde yükselen gastronominin yeni başkenti olarak anılmaya başlanan Kekliktepe'deki projemiz aynı zamanda oksijen zenginliği açısından dünyadaki en değerli yedi büyük hava koridorundan birinde yer alıyor" dedi.

İzmir Urla'da Kekliktepe projesi ile yatırımlarına başlayan Ege Yapı; Alsancak, Dikili ve Yağcılar'da proje yatırımına devam edecek. 17 yıllık sektör tecrübesini İzmir'e taşıyacağını söyleyen Kabadayı, "Tüm projelerimizle amacımız bölgeye daha çok değer katmak olacak" diyor. Ege'nin bizim için çok özel bir yeri var diyen Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti: "Burada hayata geçireceğimiz konut projeleriyle muhteşem bir doğayla bütünleşen özlenen ev yaşantısına örnek olacak, özel bir yaşam deneyimi vadediyoruz. Bu bölgede sektörün örnek projelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz. Örneğin Yağcılar'da ve İzmir Alsancak'ta konut, Alsancak'taki ikinci projemizde konut ve ticari, 2024'te devreye alacağımız Dikili projemizle ise otel, ticari alan ve villalardan oluşacak yeni projeleri Ege'nin dokusuna uygun olarak tasarlıyoruz. Adımızı taşıyan Ege'ye katma değer sağlayacak projelere imza atacağız."

Enerji verimliliği ön planda

Ege Yapı, yatay mimari anlayışıyla tasarladığı Kekliktepe'de sıfır atık altyapısıyla geri dönüşümü destekleyen uygulamalara öncelik veriyor. Sürdürülebilir proje kapsamında; gri su arıtımı, elektrikli şarj istasyonları, yağmur sularının toplanması ve peyzajda kullanılması, güneş enerjisi sistem paneli ile enerji verimliliğini ön planda tutan 'A Sınıfı' belgeli proje geliştirdiklerini aktaran İnanç Kabadayı: "Biz insanların en birincil ihtiyaçlarından biri olan 'barınma ihtiyacını' karşılamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla odağımız 'insan'. Projelerimizde yaşayan insanların kültürel, sosyal, spor, eğitim gibi alanlar başta olmak üzere, 'hayatlarına ne katabiliriz' diye düşünüyoruz. Projelerimizde yaşamak isteyenlere sadece bir ev değil aynı zamanda tüm yönleri hayatın içine katılmış bir 'yaşam şekli' sunmaya çalışıyoruz" sözlerine ekledi.

Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ve At Çiftliği gibi bölgenin önemli spor tesislerinin yanı başında yer alan proje, Kalabak Limanı, Güvendik ve Klazomenai Ören ve Mesire Yeri gibi bölgenin doğal güzelliklerine ve İzmir Alman Okulu, TED İzmir Koleji, Bahçeşehir Koleji, Bilim Koleji, İzmir Urla Boğaziçi Koleji, Deutsche Schule, gibi seçkin ve köklü eğitim kurumlarına da yakın mesafede.

"Hızlı bir dönüşüm için uzlaşma ile birlikte yasal alt zemin de güçlendirilmeli"

Türkiye'de gayrimenkul sektöründe kentsel dönüşümün bir numaralı gündem maddesi olduğunun altını çizen ve GYODER, KONUTDER gibi STK'lar aracılığıyla gayrimenkul sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme taşıdıklarını ifade eden İnanç Kabadayı, "Kamunun; hükümet, bakanlık ve belediyeler düzeyinde kentsel dönüşüm yapılması konusunda çok büyük gayreti var, bizler bunu yadsıyamayız. Özel sektörün de bu konuda isteği var ancak kentsel dönüşümün önünde birtakım engeller var. Kentsel Dönüşüm süreçlerini hızlandırmak için öncelikle hak sahipleri ile olan uzlaşma süresini en minimuma indirecek düzenlemelerin kamu tarafından hayata geçirilmesi en elzem konuların başında geliyor. Hızlı bir şekilde bu evleri dönüştürebilmemiz için, uzlaşma ile birlikte yasal alt zeminin güçlendirilmesi gerekiyor. Kentsel Dönüşümü hızlandırmak için diğer önerilerimiz ise; kamu- özel sektör iş birliği güçlendirilmeli ve sağlıklı bir kentsel dönüşüm için vatandaşlara fayda ve maaliyet çok iyi anlatılmalı. Uzlaşma ve ikna süreçleri geliştirilip vatandaşların katılımı sağlanmalı. Devlet ve vatandaş arasında köprü vazifesi görebilecek tarafsız davranacak STK'ların uzlaşma ve garantörlük çalışmalarının devreye alınması süreci hızlandırılmalı. Bir diğer önemli adım ise yargıdaki gecikmeleri önlemek için, 2/3 çoğunluk sağlandıktan sonra hızlıca çözüme gidebilmek ve bu durumları karara bağlayacak İhtisas Mahkemeleri'ni kurmak" dedi.

(Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı)

EN ÇOK OKUNANLAR