USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Yaşam

04 Eylül 2023 15:22

Coca-Cola'dan depremzede esnafa iş yeri desteği

Coca-Cola Türkiye, 'Yeniden Yaşam Projesi' kapsamında asrın felaketinden etkilenen Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'da toplam 70 konteyner iş yerini esnafa teslim etti.

Coca-Cola'dan depremzede esnafa iş yeri desteği

Coca-Cola, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'da depremde iş yerleri yıkılan veya ağır hasar alan esnafa destekte bulundu.

Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı ve Toktut Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen 'Yeniden Yaşam Projesi' kapsamında, depremlerden etkilenen 4 ilde toplam 70 konteyner iş yeri afetzede esnafa teslim edildi.

Bakkal-market ve yeme-içme konteynerleri olarak üretilen iş yerleri, raf, tezgah, soğutucu ve diğer ekipmanlarla esnafa hibe edildi.

"YENİDEN ÇALIŞABİLMEK ÇOK GÜZEL"

Aldığı destekle Antakya Serinyol Mahallesi'nde büfe işletmeciliği yapan Yasin Güç, depremden önce Antakya merkezde bakkalının olduğunu söyledi.

Deprem felaketinde iş yeri ve evinin yıkıldığını aktaran Güç, "Çok zor günler geçirdik. Bizim için her şey bitti. Yeniden hayata tutunmaya çalışırken sağ olsun Coca-Cola bize bir konteyner iş yeri verdi. Verilen bu destekle biraz olsun ayakta kalmaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş işlerimiz de iyi olacak inşallah" diye konuştu.

Coca-Cola Türkiye'nin desteğiyle Kuzeytepe Mahallesi'nde bakkal işleten Özlem Coşar da depremden önce şu anki iş yerinin hemen yanında bir marketinin olduğunu anlattı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerle büyük bir felaket yaşadıklarını ifade eden Coşar, "Depremde, babamı, eşimin babasını ve kuzenlerimi kaybettim. Yani her şeyimizi kaybettik. Coca-Cola'dan aldığımız destekle hayata tutunmaya çalışıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Yeniden çalışabilmek çok güzel" dedi.

Öte yandan Coca-Cola, 'Kız Kardeşim Projesi' kapsamında depremzede 300 kız öğrenciye de burs vermeye devam ediyor.

EN ÇOK OKUNANLAR