Platin
PİYASALAR

Hakan Bayman, Goodyear’ın Avrupa Başkanı oldu

Platin

Dünyanın en büyük lastik markalarından Japon Bridgestone’da uluslararası birçok pozisyonda görev alan Hakan Bayman, Amerikan lastik devi Goodyear’ın Avrupa Başkanı oldu.

Hakan Bayman, Amerikan lastik devi Goodyear’ın binek lastiklerden (tüketici) sorumlu Avrupa Başkanı oldu. 27 yıllık meslek hayatının 15 yılı aşkın bir süresini Japon lastik devi Bridgestone markasıyla uluslararası görevlerde bulunan, son olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak çalışan Bayman, 1 Temmuz’da rakip markadaki yeri görevine başlayacak.

Bayman, şu anki görevinde olduğu gibi Brüksel'de görev yapacak ve doğrudan Goodyear EMEA Başkanı Chris Delaney'e rapor verecek. Bu önemli transferle ilgili görüştüğümüz Hakan Bayman, kariyeri adına çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, memnuniyetini dile getirdi.

BAŞARILARLA DOLU BİR KARİYER HİKAYESİ

1966 doğumlu Hakan Bayman, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından, San Diego National University'de yüksek lisans eğitimini pazarlama alanında tamamladı.

Çalışma hayatına 1993 yılında Henkel Turyağ'da Toz Deterjanlar ve Margarin Marka Müdürü olarak başlayan Bayman, otomotiv sektörüne 2002 yılında Brisa ile adım attı.

2002-2007 yılları arasında Brisa Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlenenen Bayman, 2007-2008 yılları arasında BMW Genel Müdürü olarak çalıştı.