USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Kültür&Sanat

24 Şubat 2024 10:00
AA

'Renkli Renksiz' sergisi AKM'de sanatseverlerle buluştu

Ayşegül Ekin Odabaşı'nın 'Renkli Renksiz' adını verdiği fotoğraf sergisi, Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon'da sergileniyor.

'Renkli Renksiz' sergisi AKM'de sanatseverlerle buluştu

Ayşegül Ekin Odabaşı, 'Renkli Renksiz' sergisinin çıkış noktasının, İstanbul'un zengin dokusuna, bu şehrin bireyler üzerindeki etkisine ve şehrin kendine has ikilemlerine olan derin ilgisiyle oluştuğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

"Bu sergi, şehrin ve onun sakinlerinin yaşadığı zıtlıkları, renklerin ve renksiz anların iç içe geçtiği, gözle görülenin ötesindeki derinlikleri keşfetme arzusunun bir ürünüdür. İstanbul, hem tarihi hem de modern, hem kaotik hem de huzurlu yüzleriyle, bu sergi için bitmez tükenmez bir ilham kaynağı oldu. Karşıt duyguların bir aradalığı ve İstanbul'un bunu mükemmel bir şekilde dengede tutuyor olması, aslında sosyolojik bir realiteyi temsil ediyor. Sergi, bu realitenin keşfedilmesini, şehrin bu eşsiz dengesinin ve zıtlıkların bir arada nasıl uyum içinde var olabildiğinin anlaşılmasını arzuluyor. İstanbul, tarihi boyunca pek çok farklı kültürü, inancı ve yaşam tarzını bünyesinde barındırmış; bu çeşitlilik, şehrin sosyal dokusunu şekillendirmiş ve zengin bir kültürel miras oluşturmuştur. Sergi, izleyicilere, İstanbul'un bu sosyolojik çeşitliliğini, onun sunduğu zıtlıkları ve bu zıtlıkların bir aradalığını göstermeyi amaçlıyor."

'Renkli Renksiz' sergisi, 4 Mart'a kadar Atatürk Kültür Merkezi'nde ziyarete açık olacak.

EN ÇOK OKUNANLAR