PİYASALAR

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Uzun yıllardır pek çok kriz, belirsizlik görmüş olsak da işlerimizi hiç bu kadar endişeli bir ortamda yapmamıştık. İş dünyası 11 Mart’ta Türkiye’de görülen ilk Koronavirüs vakasından sonra büyük ölçüde tedbirlerini hemen almaya çalıştı.

Oya Yalıman / [email protected]

Etkinlikler ertelendi. Evden çalışma sistemine geçişler hızlandı. Basın toplantıları dijital ortama taşındı. Teknoser, Huawei, Trend Micro ve Türk Telekom dijital basın toplantılarıyla dikkat çekti. 

Her şeyin başının sağlık olduğunu hiç bu kadar derinden hissetmemiştik. İlk defa bir krizin fırsattan önce, sağlıkla son bulmasını diliyor dünya... Yeni bir çağa geçişe tanıklık ederken; şimdi bu mecburi duruş içinde düşünme vakti. Artık biliyoruz ki hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Bu travmayı yeni dünya düzenine uyum sağlayarak hep birlikte atlatacağız. Nasıl mı? İletişimle... Önce kendimizle sonra sevdiklerimizle, iş arkadaşlarımızla, yöneticilerimizle, çalışanlarımızla, çocuklarla, yaşlılarla ve doğayla kuracağımız saygılı, hassas, temiz ve şeffaf bir iletişimle.

İşte tam da bu nedenle önümüzdeki yeni dönemde stratejik önemi daha da artacak olan, markaların sesi ve duruşunu yansıtan; kurumsal iletişim ve iletişimcilerin gündemini masaya yatırdık. Duayen isimlerin tecrübelerini dinledik ve işin yeniden şekillenen geleceğini tartıştık. Tabii tüm bunları teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak evlerimizden yaptık. Dileğimiz, dünyanın ve Türkiye’nin bu salgından en az ekonomik ve psikolojik hasarla bir an önce kurtulması. Platin ekibi olarak #evdekalturkiye diyoruz ve Koronavirüs ile mücadelede büyük fedakarlık ve özveriyle gece gündüz görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm çalışanlarımızı alkışlıyoruz.