USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Girişimcilik

05 Temmuz 2023 14:14

Avrupa'nın en büyük girişimcilik festivali İstanbul'da düzenlenecek

2022 Yılında 15 milyondan fazla gence ulaşan Gen-E 2023 Avrupa Girişimcilik Festivali 11 - 13 Temmuz tarihlerinde 41 ülkeden 800'ü aşkın Avrupalı katılımcıyla birlikte İstanbul'da düzenlenecek.

Avrupa'nın en büyük girişimcilik festivali İstanbul'da düzenlenecek

Avrupa'nın 15-24 yaş arası gençlere yönelik en büyük girişimcilik etkinliği olan Gen-E Avrupa Girişimcilik Festivali, Junior Achievement Avrupa liderliğinde ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ev sahipliğinde, 41 ülkenin katılımıyla, 11 - 13 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da 800'ü aşkın Avrupalı katılımcıyla birlikte gerçekleştirilecek. GEN-E Avrupa Girişimcilik Festivali 2022'de 15 milyondan fazla gence ulaşmıştı. İlkokuldan liseye kadar öğrencileri girişimci zihin yapısıyla yetiştirmeyi hedef alan Genç Başarı Eğitim Vakfı'nın düzenlediği GençBizz Lise Girişimcilik Programı ile lise kategorisinde Ankara Betül Can Anadolu Lisesi, MUN Gençbizz Şirketi, JAStartup Türkiye ile üniversite kategorisinde AI for Society Gen-E 2023 Avrupa Girişimcilik Festivali'nde Türkiye'yi temsil edecekler.

"GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ VE GLOBAL GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ ETKİLEYECEK"

Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, yüzbinlerce öğrencinin geleceklerine dokundukları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak 24 yıldır Girişimci Zihin Yapısına sahip gençler yetiştirmek için çıktığımız yolculuğumuzda 100 binlerce gencin hayatına dokunma fırsatı yakaladık. Çocuklarımıza ve Gençlerimize anaokul, ilköğretim, lise ve üniversite seviyelerinde olmak üzere her dönemlerinde girişimci zihin yapısını, finansal okuryazarlığı ve 21. yüzyıl becerilerini deneyimsel öğrenme metodları ile kazandırmaya çalıştık. Bu süreçte uluslararası iş birliğimiz olan Junior Achievement ile öğrencilerimize ve öğretmenlerimize global gelişim olanakları sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak, 11-12-13 Temmuz tarihlerinde lise ve üniversite seviyesinde 41 ülkeden 375 binden fazla öğrenci arasından seçilen girişimcilerin ve ülkelerin eğitim, girişimcilik ekosistemi paydaşlarının katılımıyla Gen-E Avrupa Girişimcilik Festivali'ni gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemizin eğitim ve girişimcilik ekosistemini ve global görünürlüğünü etkileyecek etkinlik kapsamında 800'ü aşkın katılımcıyı ağırlayacağımız için gururlu ve heyecanlıyız." ifadelerini kullandı.

71 GİRİŞİM SAHNE SUNUMLARI İLE İŞ FİKİRLERİNİ JÜRİYE SUNACAK

İstanbul'daki ayağı 11-13 Temmuz arası gerçekleşecek GEN-E Avrupa Girişimcilik Festivali kapsamında, 12 Temmuz günü, Açılış Törenlerinin ardından 71 girişim sahne sunumları ile iş fikirlerini jüriye sunacak, 13 Temmuz günü ise Türkiye Girişimcilik ve Eğitim Ekosistemine, öğrenci ve öğretmenlere yönelik olarak, StartUp Fuarı gerçekleştirilecek. Aynı günün sonunda Avrupa Lideri takımlarının da açıklanacağı Ödül Töreni ve Gala Yemeği yapılacak. GEN-E Avrupa Girişimcilik Festivali kapsamında bu yıl medya temsilcileri, TV, basın ve köşe yazarları yer alırken, etkinlik Youtube'dan canlı olarak da yayınlanacak.

EN ÇOK OKUNANLAR