USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Gastronomi

16 Ekim 2021 18:45
Umut Çelik

Ferida, Fişekhane'de kapılarını açtı

Şef Murat Bozok imzalı lezzetlerin adresi Ferida, ambiyansı ve lezzetleri ile yepyeni bir eğilimin öncüsü oldu

Ferida, Fişekhane'de kapılarını açtı

Yaklaşık üç ay önce İstanbul'un yeni buluşma noktası tarihi Fişekhane'de kapılarını açan Ferida, yeme-içme sektöründe yepyeni bir lezzet eğiliminin öncüsü oldu. Şef Murat Bozok imzalı Balkan lezzetleri ve brasserie menüsünden seçmeler kısa sürede büyük beğeni topladı.

İKİ ÖĞÜNÜ BİRLEŞTİREN MÜŞTERİLERİMİZ VAR

Ferida'nın yatırımcıları Orhan-Semih Özbayrak, restoranın ilk üç ayını şu cümlelerle özetlediler: "En başından beri bu projeye inandık. Bize göre yeme-içme sektörünün anahtar kelimeleri doğru yer, doğru şef, doğru menü ve servis kalitesi. Tarihi Fişekhane bize göre şu anda İstanbul'un yeni çekim merkezi. Yeme-içmenin yanında konserler, sanat atölyeleri ve kültür sanat etkinlikleri burayı farklı kılıyor. Üç ayrı semtte yapılacak etkinlik döngüsünü İstanbul'un merkezinde, tarihi bir ambiyansta denizin hemen kıyısında gerçekleştirebiliyorsunuz. Sevgili Murat Bozok ile çalışarak ne denli doğru bir karar aldığımızı günler geçtikçe daha iyi kavrıyoruz. Hızlı ve kaliteli servis ise bizi ön plana çıkaran unsurların başında geliyor. Servis kaliteniz iyi değilse misafirinize sunduğunuz yemeğin de bir anlamı kalmıyor. Öğle yemeğini yiyen, toplantısını yapan, sonrasında kahvesini yudumlayıp akşam yemeği için arkadaşları ile buluşan müşterilerimiz var. Ferida'nın kısa zamanda kendi misafir kitlesini oluşturması bizi çok mutlu ediyor. İkinci şubemiz için yer bakmaya başladık."

FERİDA'DA İLK 5

Dünya mutfağından Şef Murat Bozok imzalı lezzetler sunan Ferida'yı farklı kılan menüsünde yer alan enfes Balkan tatları. En fazla tercih edilen ilk 5 tabak ise; Boşnak Mantısı, Ferida Köfte, kuru etli pizza, Ajvar Dip ve karidesin özel soslarla harmanlandığı Shrimp Bomb.

EN ÇOK OKUNANLAR