USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Fintech

02 Ağustos 2023 12:36

Param, PayCore'u satın alıyor

Fintek kuruluşu Param, ödeme sistemi PayCore ve bağlı ortaklıklarını almak amacıyla yasal süreçleri başlatmak üzere anlaştı.

Param, PayCore'u satın alıyor

Param, ödeme sistemi PayCore ve bağlı ortaklıklarını almak amacıyla yasal süreçleri başlatmak üzere anlaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 400'den fazla çalışanıyla 250'den fazla banka, finansal kuruluş, telekom operatörü ve uluslararası şirkete teknoloji alt yapısı ve finansal yazılım çözümleri sunan PayCore, 30'dan fazla ülkeye teknoloji ihraç ediyor.

GLOBAL HİZMET AĞI SUNUYOR

Türkiye'nin en büyük bankalarının yanı sıra e-para kuruluşları ve ödeme kuruluşlarının da ödeme sistemi alt yapılarının temelini oluşturan PayCore, Ocean ürünüyle yılda 3 milyardan fazla ödeme işlemini başarıyla tamamlıyor.

Ödeme süreçlerinin yönetiminde büyük kart şemalarının global servis sağlayıcısı PayCore, İstanbul'daki geliştirme ve operasyon merkezleri yanı sıra ABD, Dubai ve İngiltere'de de hizmet veriyor.

Ödeme dünyasının gelişmesinde öncü olan Param, agresif büyüme stratejisinin temel yapı taşlarından ürün ve teknoloji sahipliğini PayCore satın almasıyla hızlandırdı. Param, PayCore ve bağlı ortaklıklarını almak ve ilgili otorite nezdinde pay devirlerine ilişkin onay süreci de dahil olmak üzere yasal süreçleri başlatmak üzere anlaştı.

"YIL SONUNA KADAR ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER PAYLAŞILACAK"

Açıklamada, Param'ın 2023 yılı bitmeden Türkiye fintek dönüşümü için çok önemli gelişmeler daha paylaşacağı bildirildi. Buna göre, güçlü finansal yapısı ve yabancı ortakları ile yakaladığı yüksek başarı ivmesiyle uluslararası yatırımcıların ilgisini üzerinde toplayan Param, global pazarda büyüme hedefi için PayCore'u destekleyecek ve güçlendirecek.

EN ÇOK OKUNANLAR