DİJİTAL DÖNÜŞÜM
08 Eylül 2023 14:43

“Yeni bir yetenek ve kültür dünyası içinde yaşıyoruz”

Dijitalleşme iş yapış şekillerimizi köklü bir şekilde değiştirmeye devam ediyor. Garanti BBVA Yetenek ve Kültürden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuba Köseoğlu Okçu, bankanın yetenek ve kültür süreçlerini yeni teknolojilerle nasıl geleceğe uyumlu hale getirdiği konusunda bilgi verdi.

“Yeni bir yetenek ve kültür dünyası içinde yaşıyoruz”

Garanti BBVA olarak temel amaçlarının "Çağın olanaklarını herkese sunmak..." olduğunu belirten Yetenek ve Kültürden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuba Köseoğlu Okçu, böylesine güçlü bir amacı benimsemiş bir bankanın doğal olarak çağın dijital olanaklarını yetenek ve kültür çalışmalarına entegre etmesinin de kaçınılmaz olduğunu söylüyor. Okçu, Garanti BBVA çatısı altında en iyi, en bağlı takımı kurmak ve korumak yönündeki stratejilerine giden yolun çalışan deneyimini her gün daha da iyi yönde geliştirmekten ve her çalışanın gurur ve mutluluk duyacağı bir kültür yaratmaktan, herkesin fikirleriyle süreçlere katkıda bulunduğu, sorumluluk aldığı, farklılıklarıyla tek bir ekip olabildiği özgür ve şeffaf bir çalışma ortamı oluşturabilmekten geçtiğini belirtiyor. Okçu, "Biz de bu hedefe giderken, Garanti BBVA 'Yeteneklerin Parladığı Yer'dir söylemimizi destekleyecek farklı çalışmalara, hayatı kolaylaştıran yeni teknolojileri sürekli kullanarak imza atıyoruz" diyor.

EĞİTİM PLATFORMLARINA ERİŞİM İMKÂNI

Örnek olarak küresel öğrenme trendlerine uyumlu ve hatta bazı açılardan bu trendleri şekillendiren bir yaklaşımla tasarladıkları dijital eğitim platformları 'Kampüs Garanti BBVA' ile çalışanlarının hem bugünün gereksinimlerine hem de geleceğin hızla değişen yetkinliklerine göre sürekli donanımlı olacakları bir öğrenme kültürü içinde bulunmalarını ve bu kültüre şekil vermelerini sağladıklarından bahseden Okçu, "Eğitimi demokratikleştiren hem web hem de mobil tabanlı olan bu platformumuzda oyunlaştırma uygulamalarının yanı sıra dünyanın en saygın üniversitelerinin içerik sağladığı platformlara erişim imkânı sunuyoruz. Eğitim alanında sunduğumuz bu altyapı ve fırsatları Gelişim Portalımızla da destekliyoruz; çalışma arkadaşlarımızın gelişimlerini, yetkinlik ve performans değerlendirmelerini düzenli olarak görüntüleyerek kendi insiyatifleriyle gelişimlerine şekil vermelerine imkân veriyoruz" ifadelerini kullanıyor.

Kendi yetkinlik ve deneyimleriyle uyumlu kariyer önerilerini deproaktif olarak çalışma arkadaşlarımıza sunabiliyoruz...

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Çalışan deneyimini dijitalleştirme girişimleri kapsamında hayata geçirdikleri ve hem masaüstünden hem de mobil cihazlardan erişilebilen Connect adlı çalışan deneyimi uygulamalarının çalışanlarının izin, rapor, fazla mesai girişi gibi operasyonel yetenek ve kültür süreçlerine dair ihtiyaç duyacakları tüm bilgi ve hizmetlere tek bir noktadan ulaşmasını sağladığını da anlatan Okçu, Bankanın 'İyi Bak Kendine' isimli bütünsel esenlik odaklı programının ise çalışanlara; diyetisyen, spor dersleri, sanatsal faaliyetler, psikolojik, hukuki ve tıbbi danışmanlık hizmetlerine istedikleri yerden erişim imkanı verdiğini belirtiyor. Kariyer Portalı vasıtasıyla, çalışanların sadece Garanti BBVA sınırları içinde değil, BBVA'nın faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalardaki iş ilanlarını inceleyip bunlara başvurabilmelerine imkân tanıdığını da söyleyen Okçu, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Yetkinlik ve deneyimleriyle uyumlu kariyer önerilerini de proaktif olarak çalışma arkadaşlarımıza sunabiliyoruz. Benzer bir kariyer şekillendirme deneyimini Garanti BBVA'da çalışmayı düşünen adaylarımıza da sağlıyoruz. Kısaca özetlemek gerekirse, yeni teknolojilerin her geçen gün daha da şekillendirdiği bir Yetenek ve Kültür dünyası içinde yaşıyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR