TURİZM
08 Kasım 2022 17:05
AA

Türkiye ile Paraguay arasında turizmde işbirliği anlaşması imzalandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Atılan imzalar, mevcut ve potansiyel yatırımcılar için bir altyapı oluşturacak ve karşılıklı turist haraketliliğine de çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Türkiye ile Paraguay arasında turizmde işbirliği anlaşması imzalandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Paraguay Turizm Bakanı Sofia Montiel de Afara, "Türkiye-Paraguay Turizmde İşbirliği Anlaşması"nı imzaladı.

Bakanlık Konferans Salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye'nin Latin Amerika ve Karayipler bölgesine yönelik yürüttüğü çalışmalarla 20 Kasım 2018'de, Paraguay'ın başkenti Asuncion'da Türk Büyükelçiliği'nin açıldığını söyledi.

Böylece Paraguay'la ikili ilişkilerde yeni bir sürecin başlatıldığını ifade eden Ersoy, bu ilk adımın ardından, özellikle TİKA kanalıyla teknik işbirliği projelerinin yürütülmesi ve bölgesel örgütlerle kurulan münasebetlerin Paraguay'la ilişkilere ivme kazandırdığını belirtti.

Ersoy, ilgili kurumların katkısıyla iki ülke arasındaki işbirliği ve proje sayısının her geçen gün arttığını ifade etti.

İmzalanan metnin temel amacının, iki ülkenin zengin turizm deneyimlerini paylaşmak olduğunu aktaran Ersoy, "Bu mutabakat ile turizm imkanlarının çeşitlendirilmesi ve kapsamlı, sürdürülebilir bir dönüşümün sağlanması için gereken yol haritasına kavuşmuş oluyoruz. Atılan imzalar, mevcut ve potansiyel yatırımcılar için bir altyapı oluşturacak ve karşılıklı turist haraketliliğine de çok büyük katkı sağlayacaktır." dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR