USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

14 Eylül 2023 15:05

"Kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığını göreceğiz"

GAMI Web3 Venture Builder CEO'su Gökhan Altın, kurumsal yatırımcıların bu alana ilgisinin artırdığına dikkat çekerek özellikle geleceğe odaklanan yatırımcıların Web3 alanını yeni bir pazar olarak değerlendirdiğini ifade etti.

"Kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığını göreceğiz"

Kurumsal şirketler yaptıkları yüksek hacimli yatırımlarla yatırım dünyasının önde gelen aktörleri arasında yer alıyor. Alanında başarı sahibi olan şirketler, birçok farklı sektöre çeşitli yatırımlar yaparken, sahip oldukları potansiyel sebebiyle ciddi yatırım alan sektörler de konjonktür itibarıyla değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda dijital dönüşüm sürecinin itici gücünü oluşturan Web3 ekosistemi, kurumsal şirketlerin gelecek projeksiyonunda önemli bir yer tutuyor. GAMI Web3 Venture Builder CEO'su Gökhan Altın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Web3 ekosisteminin yatırım çekme potansiyeline ilişkin görüşlerini açıkladı.

"Öncelikli olarak kurumsal yapıların iş dünyasındaki trendleri kaçırma lüksü olmadığını düşünüyorum. Bu sebeple, bugünün kurumsal şirket yöneticilerinin dünya genelindeki enformasyon akışına hâkim olma sorumluluğu bulunuyor. Bilgi çağı göz önünde bulundurulduğunda, günümüzün değişen ve dönüşen dünyasında bu yaklaşımın şirketlerin sürdürülebilir biçimde başarıya ulaşmasında anahtar rol üstlendiğini görüyoruz.

Bu yaklaşımla elde edilen verileri doğru yöntemler kullanarak analiz etmek, ilgili taraflara hem orta hem de uzun vadeli gelecek planları oluşturma konusunda somut çıktılar sağlıyor. Böylesi bir dönemde Web3 ekosistemini erken aşamada benimseyen şirketler arasına girmek, kurumsal yapılara önemli avantajlar sağlayabilir. Ayrıca bu yönde atılan adımlar, şirketler açısından teknolojik yeniliklerin ön safında yer almak anlamını da taşıyacaktır."

"KURUMSAL YAPILAR WEB3 ALANINA OLUMLU YAKLAŞIYOR"

Gelinen noktada kurumsal yapıların Web3 ekosistemine bakış açısını olumlu yönde etkileyen belirli faktörler bulunduğunu belirten Altın, şunları ifade ediyor: "Bu noktada blokzincir tabanlı teknolojilerin iş süreçlerini kolaylaştırma kapasitesi karmaşık operasyonel süreçlerdeki maliyetlerin düşürülmesini sağlıyor. Bu alanda sağlanan verimlilik de kârlılığın artırılmasını doğrudan biçimde etkiliyor.

Web3 teknolojilerinin küresel çapta dikkat çeken nitelikleri şirketlerin hem daha geniş hem de daha çeşitli kitlelere ulaşmalarının önünü açıyor. Biz, uluslararası erişimi kolaylaştıran Web3 teknolojilerin kurumsal şirketlerin yeni pazarlara ulaşmasında etkin rol oynamasını bekliyoruz.

Bu durum ilerleyen süreçte kurumsal yatırımcı iştahının artmasını ve yatırımların Web3 alanına yönelmesini sağlayacaktır. Böylelikle sektörlerinde öncü kurumsal şirketlerin Web3 yatırımlarını artırdığı bir döneme giriş yapacağız."

EN ÇOK OKUNANLAR