USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

06 Temmuz 2024 10:33

Google AI yakında kullanıma sunuluyor

Google, yapay zeka çalışmalarını Google AI ile birleştirerek kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Google AI yakında kullanıma sunuluyor

Google, hali hazırda Android telefonlara bazı yapay zeka özellikleri sunuyor. Teknoloji devi bu özellikleri bir araya getirip, yeni özellikler ekleyerek Google AI markası altında birleştirmeyi ve Google Pixel 9 serisinde kullanıma sunmayı planlıyor.

GOOGLE AI NELER SUNACAK?

Google AI, yeni ve mevcut özelliklerin bir karışımını içerecek. Circle to Search halihazırda Pixel ve Galaxy S23 serisinde yer alırken, Gemini tüm Android telefonlarda sunuluyor. Bunların dışında üç yeni özellik ekleniyor.

Birincisi, Add Me (Beni Ekle) özelliği. Bu özellik ile grup fotoğraflarında eksik olan kişiler, diğer fotoğraflar taranarak makine öğrenimiyle resme eklenebiliyor. Bu özellik hakkında fazla bir bilgiye sahip olmasak da, Best Take'in (En İyi Çekim) yükseltilmiş bir versiyonu gibi görünüyor. Özellik, yalnızca fotoğraftaki kişilerin ifadelerini değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda fotoğraftaki farklı kişilerin çekimlerini de birleştirebiliyor.

Bir diğer yeni özellik ise Studio. Bu özellik, kullanıcının metin girdilerine göre çıkartmalar, resimler, duvar kağıtları ve daha fazlasını oluşturmak için yapay zekayı kullanan hepsi bir arada bir uygulama gibi görünüyor.

EN ÇOK OKUNANLAR