USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

01 Nisan 2024 14:20

Recordati'nin Türkiye'den yönettiği ülke sayısı büyüyor

Gelecek nesillerin daha sağlıklı bir dünyada yaşamaları için katkı sağlayan ve 150 ülkede gerek yaygın gerekse de nadir hastalıklar alanlarında faaliyet gösteren uluslararası ilaç grubu Recordati Grup'un Türkiye organizasyonunda; Recordati Grup Başkan Yardımcısı, Güneydoğu Bölge Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Erdem Çınar; uluslararası bölgenin de sorumluluğunu üstlenerek Recordati Grup Başkan Yardımcısı, Orta Doğu, Afrika, Türkiye, Uluslararası Bölge Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü oldu.

Recordati'nin Türkiye'den yönettiği ülke sayısı büyüyor

Üroloji, üroonkoloji, kardiyovasküler, genel tedaviler, tüketici sağlığı ve nadir hastalıklar gibi farklı uzmanlık alanlarında faaliyet gösteren Recordati Grup, uluslararası hedefleri doğrultusunda organizasyon yapısını dinamik ve yenilikçi bir bakış açısıyla şekillendiriyor. 150 ülkede, 4 bin 300'ü aşkın çalışanı ile faaliyet gösteren uluslararası ilaç grubu, üst düzey yönetim kadrolarında da bütüncül bir bakış açısı ile hareket ediyor.

150 ÜLKENİN 80'DEN FAZLASI ÇINAR'A EMANET

Recordati Grup; Güneydoğu Bölge'ye ek olarak Asya, Güney Amerika, Afrika, Pasifik, Orta Doğu ve Avrupa'da selektif pazarlardan oluşan Uluslararası Bölgenin sorumluluğunu da Erdem Çınar'a emanet etti. Robert Kolej, Boğaziçi Üniversitesi, Harvard Business School ve EDHEC Business School mezunu olan Erdem Çınar, uluslararası şirketlerde başladığı kariyeri boyunca strateji danışmanlığı, üst düzey yöneticilik ve genel müdürlük görevlerinde bulunan bir isim. Recordati Grup'a, Türkiye'nin de içinde yer aldığı Güneydoğu Bölgesi'nden sorumlu Başkan ve Türkiye Genel Müdürü olarak 2022 yılında katılan Çınar, uluslararası bölge ile birlikte toplamda 80'den fazla ülkeyi ve binin üzerinde bir ekibi yönetiyor.

"Recordati Türkiye olarak 2008'den bu yana merkez ofis, üretim ve geniş saha kadromuz ile sürekli yükselen bir grafik çiziyor, 41 ayrı ürün ve tedavi seçeneğimiz ile büyüyerek faaliyetlerimize devam ediyoruz"

DAHA SAĞLIKLI BİR GELECEK HEDEFLENİYOR

"Recordati Grup olarak sağlığı ve hayatı dolu dolu yaşam fırsatının bir ayrıcalık değil, bir hak olduğuna inanıyoruz" diyen Erdem Çınar; yeni sorumluluklarına ilişkin olarak şu yorumda bulunuyor: "Recordati Türkiye olarak 2008'den bu yana merkez ofis, üretim ve geniş saha kadromuz ile sürekli yükselen bir grafik çiziyor, 41 ayrı ürün ve tedavi seçeneğimiz ile büyüyerek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sorumluluğum dahilinde olan bölgelerin genişletilmesi ile bundan sonra da Recordati Grup için temel değerler olan kapsayıcılık, sosyal eşitlik, fırsat eşitliği ve bireylere saygı çerçevesinde dünyanın dört bir yanında yaşayan insanlara daha sağlıklı bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz."

EN ÇOK OKUNANLAR