USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

10 Haziran 2024 15:07

Marshall'dan globale üst düzey atama

Marshall Boya'da uzun yıllar Pazarlama Direktörü olarak görev alan Pınar Adabağ, AkzoNobel'in Hollanda merkezli EMEA bölgesi üst düzey yönetim kadrosunda görev almaya başladı.

Marshall'dan globale üst düzey atama

Marshall Boya'da uzun yıllar Pazarlama Direktörlüğü'nü yürüten Pınar Adabağ, gösterdiği üstün performans ve başarılı iş sonuçları sayesinde AkzoNobel Hollanda'da 1 Haziran itibariyle EMEA Bölgesi'nden sorumlu Bölge Ticari Mükemmeliyet Direktörü olarak çalışmalarına devam edecek. Adabağ'ın yeni görevi; pazarlama, ticari pazarlama, eğitim ve satış fonksiyonlarını birleştiren yeni nesil yönetim modülü olarak ön plana çıkıyor.

Türkiye'nin önde gelen boya markalarından Marshall, global markası AkzoNobel ile ortak yürüttüğü insan kaynakları politikalarıyla üst düzey transferlerin yarattığı etki ve sinerjinin stratejik öneme sahip olduğunun altını çiziyor.

PINAR ADABAĞ KİMDİR?

Tarsus Amerikan Kolejinde lise eğitimini tamamlayan Pınar Adabağ, eğitim hayatına ODTÜ Kimya Mühendisliğinde devam etti. Üniversite yıllarından beri kariyer planını mühendislik yetilerine sahip başarılı bir pazarlamacı olmak üzerine kurgulayan Adabağ, bu doğrultuda üniversite mezuniyetinin ardından State University of NY'da MBA programına başladı. Okulda istatistik ve matematik üzerine asistanlık da yapan Pınar Adabağ Türkiye'ye döndükten sonra birçok uluslararası firmada pazarlama, ticari pazarlama, teknik eğitim ve Ar - Ge üzerine çalışmalar yaptı. Adabağ 20 yılı aşkın bir süredir çok uluslu şirketlerin pazarlama departmanında yönetici olarak bulunuyor.

EN ÇOK OKUNANLAR