USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

06 Eylül 2023 18:14

Akçansa'nın ilk entegre faaliyet raporu prestijli ödüllerin sahibi oldu

Sabancı Holding ve Heidelberg Materials ortak kuruluşu Akçansa, ‘Yansımalar' temasıyla yayınladığı ilk Entegre Faaliyet Raporu ile Uluslararası ARC Awards'ta iki önemli ödülün sahibi oldu.

Akçansa'nın ilk entegre faaliyet raporu prestijli ödüllerin sahibi oldu

2010 yılından bu yana sürdürülebilirlik performansını tüm paydaşlarıyla uluslararası standartlarda paylaşan Akçansa, 2022 entegre faaliyet raporu ile Uluslararası ARC Awards'tan iki önemli ödülle döndü.

ABD merkezli MerComm kuruluşu tarafından gerçekleştirilen ve faaliyet raporları alanında mükemmelliği ödüllendiren ARC Awards'a 34 ülkeden 1560 başvuru yapıldı. Akçansa, 'İnşaat ve Yapı Malzemeleri – Kapak / Ana Sayfa Tasarımı' kategorisinde bronz ödül kazanırken, 'Faaliyet Raporu PDF Versiyonu- Entegre Faaliyet Raporu & ESG' kategorisinde onur ödülünün sahibi oldu.

"BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK"

Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; "İlk kez yayınladığımız entegre faaliyet raporumuz ile finansal sonuçlarımızın yanında çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim alanlarında gösterdiğimiz performansımızı 'yansımalar' konsepti ile paylaşmıştık. Bu yöndeki çalışmamızın, alanında dünyanın en saygın platformlarından biri olan ARC Awards'ta iki önemli ödül kazanmasından mutluluk duyuyoruz. Başarılı çalışmalarımız önümüzdeki dönemde artarak devam edecek".

Akçansa'nın 2022 yılına ait 'Yansımalar' temalı Entegre Faaliyet Raporu'nda tüm paydaş gruplarının katılımıyla belirlenen öncelikli konu başlıklarına ait performans sonuçlarına yer verildi. Öncelikli konularını daha konsolide bir yapıya taşıyarak 18 başlık altında toplayan şirket, bu süreçte Avrupa Finansal Raporlama Danışma Grubu'nun (EFRAG), şirketlerin çifte önemlilik matrisi oluşturmalarına yönelik hazırladığı dokümanından faydalandı. Yedi ayrı paydaş grubu ile yürütülen çalışmada operasyonları kapsamında çevreye ve topluma olan etkilerinin büyüklüğünü belirleyen Akçansa, üst yönetim kadrosu ile gerçekleştirdiği odak grup çalışmaları ile de öncelikli konularının iş süreçlerine etkisini inceledi. Şirket, 2022 Entegre Faaliyet Raporu ile belirlemiş olduğu öncelikli konuları çerçevesindeki performansını geleceğe dönük bakış açısıyla değerlendirerek paydaşlarına sundu.

EN ÇOK OKUNANLAR