USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sektörler

14 Mayıs 2024 18:36

Fibabanka ve OPET iş birliğiyle çiftçilere özel kredi

Fibabanka, OPET ile imza attığı iş birliğiyle yakıt alımlarında çiftçilere özel kredi imkânı sağladı.

Fibabanka ve OPET iş birliğiyle çiftçilere özel kredi

Tarım sektörünü ve çiftçiyi her zaman destekleyen Fibabanka'nın OPET ile yaptığı iş ortaklığı ile çiftçiler, yakıtlarını 72 ildeki anlaşmalı OPET istasyonlarından, banka şubesine gitmeden anında hasat vadeli alabiliyorlar. Böylece üretim ihtiyaçlarını karşılayacak masrafları için 3 ay sıfır faizli kredi kullanarak hasat zamanı ödeme planlarını gerçekleştirebiliyorlar. Türkiye'de ilk olan bu iş birliği modeliyle Fibabanka, çiftçilere anında hasat vadeli kefilsiz, ipoteksiz limit tahsis edebiliyor.

"BU İŞ BİRLİĞİ İLE SEKTÖRDE BİR İLKE DAHA İMZA ATMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert konuya ilişkin şunları söyledi: "Fibabanka olarak, OPET ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile tarım üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılama ve sektöre destek olma yolunda önemli bir adım atıyoruz. Kusursuz müşteri memnuniyeti ilkemizden ödün vermeden, çiftçilerimize şubeye gitmeden, oldukları yerden kolaylıkla erişebildikleri özel finansal çözümler sunuyoruz. Bankamız müşterisi olmasa da başvuru anında hızla kredi değerlendirmesi yaparak ülkemizin her ilinden çiftçilerimize limit dönebiliyoruz. Ayrıca, Görüntülü Bankacılık aracılığıyla dakikalar içerisinde müşteri edinimini tamamlayıp, Fibabanka Mobil uygulaması üzerinden anında kredi imkanı sunarak çiftçilerimizin yanında oluyoruz. OPET ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile sektörde bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz."

"İLK VE TEK PROJEDİR"

Opet Genel Müdürü Özgür Kahramanzade ise iş birliğine ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Akaryakıt dağıtım sektörünün fark yaratan markası olarak önceliğimiz bireysel ya da ticari her sektörde müşteri memnuniyetini sağlamak. Ülkemiz için stratejik alanların başında gelen tarım sektöründe de Fibabanka ile önemli bir projeye imza atmaktan son derece mutluyuz. Bu iş birliği çiftçimize verilen krediyi Akıllı Filo Sistemleri ile entegre eden sektördeki ilk ve tek projedir. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne dahil olan çiftçilerimiz, sadece SMS ile başvurarak OPET Tarım Kart sahibi olacak böylelikle istasyonlarımızdan limitleri kapsamında yakıt alabilecekler."

EN ÇOK OKUNANLAR