PİYASALAR

"İş makineleri alanında fark yaratmaya devam ediyoruz"

Türkiye iş makineleri sektörüne değer katmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hidromek Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, "Ülkemiz iş makineleri sektöründe yıllardır liderlik bayrağını gururla taşıyoruz. Başta müşterilerimiz olmak üzere, nitelikli insan kaynağımız ve tüm paydaşlarımızın bize duyduğu güvenle bu başarımızı daha uzun yıllar sürdürmenin gayreti içerisindeyiz. Üretim teknolojilerimiz, Ar-Ge ve tasarım gücümüzle müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına çözümler sunmak temel önceliklerimizden" diyor. Bozkurt, bu doğrultuda yeni yatırımlar yapmaya ve yeni ürünler geliştirmeye devam ettiklerini aktarıyor.

2018 yılında kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan Hidromek’in dördü Ankara’da, biri İzmir’de ve biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisi bulunuyor. Yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesine sahip olan Hidromek’in, yaklaşık 2 bin çalışanı var. Üretiminin her aşamasında Ar-Ge, tasarım, teknoloji ve inovasyonla iç içe olan Hidromek Tasarım Stüdyo sayesinde yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile hem iç hem de küresel pazarda öne çıkıyor. 

İş makineleri sektörünün gelişimine ilişkin veriler İMDER tarafından her yıl açıklanıyor. İMDER’in geçtiğimiz günlerde 2018 yılına yönelik açıkladığı veriler, Hidromek’in yurt içindeki pazar liderliğini bir kez daha ortaya koydu. Hidromek, 2018 yılında bu üç ürün grubunda en fazla yurt içi satışı gerçekleştiren marka oldu.

TECRÜBESİNİ MÜŞTERİLERİYLE PAYLAŞIYOR

Hidromek’in kazıcı yükleyici ürün grubunda dört tekeri eşit, ön tekeri küçük ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere üç alt grupta ürünleri bulunuyor. Hidromek’in 40 yıllık üretim tecrübesi ve müşteri beklentileri çerçevesinde tasarlanan kazıcı yükleyicileri; sağlamlık, düşük yakıt tüketimi, yüksek performans ve sunduğu konfor ile ön plana çıkıyor. Hidromek paletli ekskavatörler ise 14 ila 51 ton çalışma ağırlığına kadar çeşitlilik gösteriyor. IF Design ve Good Design gibi uluslararası prestije sahip tasarım ödüllerinin sahibi GEN Serisi paletli ekskavatörler, Hidromek mühendisleri tarafından farklı konfigürasyonlarla farklı çalışma koşullarına uygun olacak şekilde makine sahibi işletmenin ve operatörün istekleri gözetilerek tasarlanıyor. Hidromek’e pek çok tasarım ödülü kazandıran motor greyderi ise, tesviyeden kazımaya, şev kesmeden hendek açmaya ve karla mücadeleye kadar birçok iş için tercih ediliyor.