USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Girişimcilik

26 Nisan 2024 13:40

Halkbank'ın girişimcilere desteği sürüyor

Halkbank ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğiyle, start-up niteliğindeki girişimlere özel tasarlanan HUBrica Hızlandırma Programı başladı. Proje ile 11 girişime finansal teknoloji alanındaki projelerini büyütme imkanı sağlanacak.

Halkbank'ın girişimcilere desteği sürüyor

Dünyada hızlı bir büyüme ve gelişim gösteren girişimcilik ekosistemine katkısını her geçen gün artıran Halkbank, yeni bir iş birliğine imza attı. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde girişimcilik ekosistemine yönelik programlar düzenleyen "YTU Startup House" ile birlikte HUBrica Hızlandırma Programı'nı hayata geçirdi. Başvuruları 4 Mart-7 Nisan 2024 tarihleri arasında alınan programın açılış toplantısı 26 Nisan 2024 tarihinde İstanbul Finans Merkezi'nde yer alan Halk Ofis Kuleleri'nde gerçekleştirildi. Açılış toplantısına, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz ve YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman'ın yanı sıra, programın değerli eğitmen ve mentörleri ile programa kabul edilen 11 girişimin ekipleri katıldı.

"GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNDE YENİ BİR HİKÂYE YAZILIYOR"

Banka olarak, YTU Startup House ile yapılan iş birliği neticesinde girişimcilik ekosisteminde yeni bir hikâye yazmaya başlamaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını ifade eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, özellikle son yıllarda dünyada finansal teknolojilerin büyük bir gelişme gösterdiğini ve finans sektöründeki rolünün çok daha belirleyici hale geldiğini belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

"Finans sektöründe teknolojinin rolü hiç olmadığı kadar belirleyici bir hale geldi. Girişimcilik ruhu ve teknolojiye olan bu büyük ilgi, finans sektöründe çığır açacak ortamlar ve fırsatlar oluşturuyor. Gelişen ve değişen finansal teknolojilerin ülkemizdeki öncü bankası olarak, 'Fikirler HUBrica'da büyür' mottosuyla duyurduğumuz Hızlandırma Programıyla fintek ekosisteminin gelişmesine katkı sunacağız. Bu program, aynı zamanda Bankamızın girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamaya, yenilikçi fikirleri desteklemeye ve finans sektöründeki dönüşümü hızlandırmaya yönelik taahhüdünün en güçlü göstergesidir."

"BAŞARI YOLCULUĞUNUZDA YANINIZDAYIZ"

Halkbank'ın köklü birikimi ve güçlü finansal yapısıyla üretim, yatırım, ihracat ve istihdamın artışına katkıda bulunan tüm girişimcilerin başarı yolculuklarında yanlarında olduğunu hatırlatan Osman Arslan, özellikle kadınların ve gençlerin yenilikçi ruhundan aldıkları ilhamla Halkbank'ın çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

HUBrica Hızlandırma Programı'nın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Osman Arslan, "Programımızda yer almaya hak kazanan 11 girişimi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Programın hayallerinizi gerçekleştirmenize ve başarıya ulaşmanıza yardımcı olacağına inanıyorum. HUBrica'nın sunduğu destek ve kaynaklarla, büyüme ve başarı yolculuğunuzda sizlerin yanında olacağız" dedi.

HEDEF FİNTEK SEKTÖRÜ

HUBrica Hızlandırma Programı, mobil ve analitik çözümlerle finansal hizmetleri yenileyen, hızlandıran ve tamamlayan fintek girişimlerinin hızla gelişerek ileri aşamalara taşınmalarına olanak sağlayacak.

ÜST DÜZEY NETWORK İMKÂNI

Geniş kapsamlı bir değerlendirme sürecinden sonra programa kabul edilen girişimciler için online eğitim programları tasarlandı. 6 ay sürecek program boyunca uzman eğitmenler ve mentörler tarafından desteklenecek olan girişimciler, eğitim sonunda ürünlerini farklı pazarlarda ve platformlarda müşterilerle buluşturma imkânına sahip olacak. Programa dahil olan girişimciler, Halkbank yöneticileriyle bir araya gelerek üst düzey network kurma, kitle fonlama ve yatırımcı buluşmaları yoluyla yatırım alma imkânına da sahip olacaklar.

EN ÇOK OKUNANLAR