USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Fintech

16 Kasım 2022 13:30

B3B FinTech Summit, Ödüyo ev sahipliğinde Alanya'da düzenlendi

Online tahsilat platformu Ödüyo, Alanya'da B3B FinTech Summit'e ev sahipliği yaptı. Finansal teknoloji sektörünün liderlerinin bir araya geldiği Zirve'de, FinTech dünyasının dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı.

B3B FinTech Summit, Ödüyo ev sahipliğinde Alanya'da düzenlendi

Şirketlerin SMS ve e-mail aracılığıyla 7 gün 24 saat hızlı, kolay, güvenilir ve kesintisiz ödeme almalarına aracılık eden e-tahsilat platformu Ödüyo, geliştirdiği çözümlerin yanı sıra FinTech ekosistemine yönelik düzenlediği etkinliklerle de adından söz ettiriyor. B3B FinTech Summit'in ev sahipliğini üstlenen Ödüyo, FinTech sektörünün liderlerini Alanya'da bir araya getirdi. Zirve'de FinTech ekosisteminin mevcut durumu, geleceği ve yeni nesil çözümler finansal teknoloji dünyasının duayenlerinin sunumlarıyla A'dan Z'ye ele alınırken, etkinlik sonunda Ödüyo'nun iş ortaklarına 5 farklı kategoride ödüller takdim edildi.

"Rekaberlik içinde hareket etmenin önemine inanıyoruz"

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ödüyo Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Erman Yapıcı, şunları söyledi: "FinTech ekosistemi dünyada ve Türkiye'de muazzam bir hızla büyümeye devam ediyor. Bugün gelinen noktada küresel FinTech sektörü trilyon dolarlarla ifade edilen bir pazar büyüklüğüne sahipken, yurt içinde ve yurt dışında FinTech şirketlerine yatırımcılar tarafından ilgi sürüyor ve yüksek tutarda yatırımlar yapılıyor. Ödüyo olarak sektörün sürdürülebilir büyümesi için 'rekaberlik' içinde hareket etmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda FinTech ekosisteminden oyuncularla iş birlikleri yapmanın yanında düzenlediğimiz etkinliklerle de sık sık bir araya gelip, sektörü daha ileriye taşımak için atılması gereken adımları hep birlikte değerlendiriyoruz. Bunlardan sadece biri olan B3B FinTech Summit'e ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Anadolu'da var olan ekosistemi bir araya getirmenin, ihtiyaçları belirleyip iş birlikleri anlamında neler yapılabileceğini konuşmanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde de hem şirketlere hem de sektörümüze kaktı sağlayacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

(Ödüyo Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Erman Yapıcı)

EN ÇOK OKUNANLAR