EMLAK
30 Ocak 2023 11:58
AA

"Yeni Evim Kampanyası ile konut dünyasına hareketlilik geldi"

Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik, başvuruların devam ettiği 'Yeni Evim Kampanyası'nı değerlendirdi.

"Yeni Evim Kampanyası ile konut dünyasına hareketlilik geldi"

Ocak ve Şubat aylarının normalde sektörünün yerel pazarda düşük seyrettiği aylar olduğunu belirten Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik, "Özellikle konut kampanyası nedeniyle muhtemelen en fazla satışın olduğu aylardan biri olacak. Vatandaşların ilgisi oldukça yoğun. Diğer projelerden de aldığımız bilgi bu yönde. Ciddi anlamda satış rakamlarına ulaşacaktır. Yeni Evim Kampanyası, konut piyasasına hareketlilik getirdi" diye konuştu.

Nef'in daha önce Çamlıtepe ve Ormantepe etaplarının satışını tamamladığını belirten Çelik, "Toplam 1.099 konutta hayat başladı. Projenin devamı olan yeni projemizin Koruköy etabının lansmanını yapıyoruz. Tamamı 1+1 ve 2+1 oluşan toplam 327 adet dairemiz var. 3 binden fazla talep almıştık. Projeden yararlanmak isteyen, talep bırakan müşterilerimizi davet ettik bu hafta sonunda" ifadelerini kullandı.

KORUKÖY ETABINDA SATIŞLAR BAŞLADI

Koruköy etabının satışına dün başlandığını dile getiren Çelik, "Etaptaki dairelerin yarıya yakın kısmı dün satıldı. Bugün de oldukça yoğun bir ilgi var. Birkaç gün içinde satışı tamamlamayı planlıyoruz. Yeni etabı bekleyen müşterimiz vardı ama konut kampanyasının da devreye girmesi talebi oldukça arttırdı. Yeni Evim Konut Kampanyası'ndan bu projede yararlanabiliyorsunuz. 15 yıla varan vade ve 0,69'dan başlayan faiz oranı gibi tarihi bir fırsat var. Doğal olarak da müşterilerimiz bunu değerlendirmek için oldukça yoğun bilgi gösterdiler. Çevredeki kira bedellerini düşündüğünüz zaman aslında kredinin çok büyük kısmını kira ödeyebiliyor. Bu anlamda da kira öder gibi ev sahibi olmak hayali gerçekleşmiş oluyor projede. Normalde ocak, şubat ayları konut sektörünün yerel pazarda düşük seyrettiği aylardır, satış anlamında çok fazla hareket olmaz. Özellikle konut kampanyası nedeniyle muhtemelen en fazla satışın olduğu aylardan biri olacak. Vatandaşların ilgisi oldukça yoğun. Diğer projelerden de aldığımız bilgi bu yönde. Ciddi anlamda satış rakamlarına ulaşacaktır. Yeni Evim Kampanyası konut piyasasına hareketlilik getirdi" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR