BANKACILIK
13 Mayıs 2023 11:30

ING Türkiye, ilk çeyrekte ekonomiye 85.2 milyar TL kaynak sağladı

ING Türkiye'nin 2023 yılı ilk üç aylık dönemi kapsayan konsolide finansal sonuçları açıklandı.

ING Türkiye, ilk çeyrekte ekonomiye 85.2 milyar TL kaynak sağladı

ING Türkiye'den yapılan bilgilendirmeye göre, yılın ilk çeyreğinde konsolide aktif toplamı 118.4 milyar TL olan ING Türkiye'nin sermaye yeterlilik oranı da %17.0 seviyesinde gerçekleşti ve dönem net kârı ise 536.7 milyon TL oldu. 31 Mart 2023 tarihi itibarıyla toplam özkaynakları 13.8 milyar TL olan ve toplam mevduatları 78.7 milyar TL'ye ulaşan ING Türkiye'nin ekonomiye sağladığı kredi desteği de 74.6 milyar TL'si nakdi olmak üzere, toplam 85.2 milyar TL olarak gerçekleşti.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, "Yılın ilk çeyreğinde ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. Yaşadığımız deprem felaketinden ve kayıplardan dolayı hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. ING Türkiye olarak depremin ilk anından itibaren tüm imkânlarımızı seferber ederek bölgeye destek olduk. 10 yıl önce bölgedeki insan kaynağı potansiyeline inanarak Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi'mizi kurduk. O günden bu yana hep güçlü bir varlığımız olan bölgenin eskisinden de güçlü bir şekilde yeniden ayağa kalkması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda global ING topluluğu, hem deprem ardından acil ihtiyaçların karşılanması hem de bölgenin kalkınmasına yardımcı olmasını hedeflediğimiz toplumsal yatırımlar için 7.5 milyon Euro'dan büyük bir bağış fonu oluşturdu" dedi.

"BÜYÜK BİR DEPREM FELAKETİ YAŞADIK, BU ZORLU ORTAMDA ÜLKEMİZE DESTEK VERMEYİ ÖNCELİKLENDİRDİK"

Yılın ilk çeyreğini değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, "Bu dönemde ülkemiz büyük bir felaket yaşadı. Yaşadığımız deprem felaketinden ve kayıplardan dolayı hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. ING ailesi olarak biz de bu felakette 5 çalışma arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Çalışma arkadaşlarımızın anılarını her daim yaşatacağız. Böylesine zorlu bir ortamda biz de müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza destek olmak ve ülke gelişimine katkıda bulunmak için çalışmaya devam ettik" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR