BANKACILIK
14 Aralık 2021 13:25
AA

Dijital deneyim Aksigorta mobil uygulaması ile taçlanıyor

Aksigorta, dijital sigortacılık deneyimini üst seviyelere taşıyacak Aksigorta Mobil Uygulamasını hizmete sundu. Bir sigorta şirketinin başınıza bir şey gelmeden de yanınızda olması mümkün sloganıyla yola çıkan Aksigorta, mobil uygulaması ile tüm risklerin tek ekrandan yönetilebilmesini sağlıyor.

Dijital deneyim Aksigorta mobil uygulaması ile taçlanıyor

Sabancı Holding iştiraki Aksigorta, yeni nesil sigortacılık vizyonunu bir sonraki adıma taşıyacak dijitalleşme projesini hayata geçirdi. Sigortacılık sektörünü inovatif yaklaşımlarla şekillendiren Aksigorta, Sabancı Holding grup şirketlerinden SabancıDx ile birlikte geliştirdiği yeni dijital platform Aksigorta Mobil Uygulaması ile müşteri deneyimini üst sıralara taşımayı hedefliyor. Aksigorta'nın mobil uygulaması, müşteriler için diğer tüm kanallarla entegre olacak dijital bir hizmet noktası sunması, bu sayede müşterilere çoklu kanal özgürlüğü sağlaması ve Aksigorta'nın farklı sektörlerdeki iş birlikleriyle müşterilerine daha fazla değer yaratabilmesinin yanı sıra acente ve müşteri arasında yeni bir ilişki kurma biçimi sağlayacak dijital bir platform olmasıyla öne çıkıyor.

Müşterilerin sigorta ürün teminatları, poliçeleri ya da iş süreçleri noktasında zaman zaman kafa karışıklığı yaşadıklarını ifade eden Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, "Aksigorta olarak daha anlaşılabilir olmak adına ürün ve hizmetlerimizi sadeleştiriyor, iş süreçlerimizi şeffaflaştırıyoruz. Bunun yanı sıra sigorta süreçlerinin kolaylaşabilmesi adına yeni nesil ileri teknoloji ve veri ile sunduğumuz hizmetleri devamlı geliştiriyoruz. Müşterilerimizin bugün ve gelecekte karşılaşabilecekleri risklerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler sunuyoruz'' dedi.

Aksigorta Mobil Uygulaması'nda hedef; risk yoldaşlığı

Aksigorta'nın 'Bambaşka' sigortacılık anlayışının arkasında müşterilerine yalnızca hasar anında dokunmak değil; hayatlarındaki tüm potansiyel riskleri yönetmelerine destek olan ve bu eksende ürün, hizmet ve deneyim sunan bir "risk yoldaşı'' olmak yattığının altını çizen Uğur Gülen, "SabancıDx ile hayata geçirdiğimiz Aksigorta Mobil Uygulaması, tüm paydaşlarımıza yoldaş olmak, hayatlarını basitleştirmek ve bunu yaparken şeffaflıkla güven duygusunu tüm iş süreçlerinde hissettirmek için tasarlanan bir dijital platform. Bu yüzden uygulamayı fonksiyon odaklı değil, müşteri yolculuğu odaklı ve bu yolculuğun da sadece satış yolculuğu ile sınırlı olmadığı bir düzlemde ele aldık. Satış öncesine ve sonrasına da odaklanarak müşterilerimizin risk dünyasında yer alabileceğimiz anlamlı bir ilişki yaratabilmeye odaklandık.''

Dijital deneyim Aksigorta Mobil Uygulaması ile taçlanıyor

Dijitalleşme noktasında Aksigorta'nın sektörün öncüsü konumunda olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, "Robotik otomasyon süreçleri ve yapay zekalı dijital asistanların katılımıyla sigorta sektörünün büyük dönüşümünde ilk adımları atmamızın ardından bu alanda Türkiye'de ilkleri hayata geçirdiğimiz pek çok hizmet ve uygulama hayata geçirdik. Tüm iş süreçlerimize adapte ettiğimiz ve yılda 4 milyon başarılı işlem gerçekleştirdiğimiz ADA (Aksigorta Dijital Asistan), yapay zekâ ile risk fiyatlandırma, akıllı kasko, telekomünikasyon sigortacılığı gibi pek çok ilki sektöre kazandırmış olmaktan gurur duyuyoruz. Dijitalleşme konusunda elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimle müşteri memnuniyetini çok daha üst sıralara taşımayı hedeflediğimiz Aksigorta Mobil Uygulaması ile sigortalılara çok daha kompakt bir sigortacılık hizmeti sunacağız'' dedi.

Risk büyüktür sigorta

Sigortacılık sektörünün dijitalleşme ve değişen müşteri trendleri ekseninde yeniden şekillendiğini dile getiren Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Esra Öge ise, "Aksigorta olarak her alanda dijitalleşme stratejisini gündemimizde tutuyor; kolay, yalın ve erişilebilir sigortacılık anlayışıyla müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Dijitalleşme noktasında geldiğimiz noktada, geliştirmeye devam ettiğimiz algoritmalar ve akıllı sistemlerle ilk adımdan itibaren müşterilerle daha derin bir iletişim kurmayı hedefliyoruz. SabancıDx ile hayata geçirdiğimiz Aksigorta Mobil Uygulamasında, 'risk büyüktür sigorta' anlayışıyla; insanlar için önemli olanın poliçeler değil risk altındaki varlıkları ve sevdikleri olduğu gerçeğinden yola çıkarak platform yapısı hazırladık. Müşterilerimizin poliçesi olsun olmasın sevdiklerini ve varlıklarını bu platforma ekleyebilmeleri ve bu sayede ücretsiz risk yönetimi araçlarından faydalanabilmelerini sağladık'' diye konuştu.

Tüm risklerin yönetiminde tek adres

Tüm riskleri yönetmek için tek adresin Aksigorta Mobil Uygulaması olarak belirlendiğini ifade eden Esra Öge, mobil uygulamanın müşteri nezdindeki faydalarını ise şu şekilde açıkladı: Bir sigorta şirketinin başınıza bir şey gelmeden de yanınızda olması mümkün sloganıyla yola çıktığımız Aksigorta Mobil, müşterilerimize çağrı merkezi ve risk danışmanı uygulamaları ile online ve offline dünya arasında geçirgenlik sağlıyor. Müşterilerimizin risklerini tek bir adresten takip etmeleri amacıyla, başka şirketlerdeki poliçelerini de uygulamaya ekleyebilmelerini ve buradan poliçelerinin takibini yapabilmelerini sağladık. Her durumda müşterilerimize yoldaşlık edebilmek için hasar danışmanlarımızı görünür kıldık ve erişilebilirliği artırdık. Müşterilerimize çoklu kanal özgürlüğü sunarak ister acentelerimizden ister dijital kanallardan bizlere ulaşabilecekleri bir alan oluşturduk. Karmaşık poliçe dünyasını müşteri odaklı bir bakış açısıyla yeniden tasarlayarak ekranlara yansıttık. Hasar anının ötesinde sigortacılığın sunduğu avantajlar ve artı değerleri görünür kılan bir platform yapısı tasarladık. Tüm bunlara ek olarak hayatlarında sigorta ürünleri ile ilişkilendirebilecekleri ve Aksigorta müşterisi oldukları için faydalanabilecekleri, yalnızca indirim ve kampanya odaklı değil, iş ortaklarımız ve grup şirketlerimizle beraber risk yönetimini kolaylaştıran bir ekosistem de kuruyoruz.''

EN ÇOK OKUNANLAR