BANKACILIK
18 Ekim 2022 15:59

Alışverişte ‘Şimdi Al Sonra Öde' dönemi

Nakit ve kredi kartı ödemelerine alternatif olarak yeni nesil ödeme imkanı sunan Fibabanka, ‘Şimdi Al, Sonra Öde' finansman modelini tanıttı.

Alışverişte ‘Şimdi Al Sonra Öde' dönemi

Fibabanka, ekosistem ve platform bankacılığı stratejisi kapsamında teknolojiye yaptığı yatırımlara devam ediyor. 'Bankayı müşterileri neredeyse oraya götürme' anlayışı ile yola çıkan Fibabanka, 'Alışgidiş' kredileri ile tüm Türkiye'ye yeni nesil finansal ödeme imkanı sağlıyor. Alışgidiş; tüketicilere kredi kartsız, kart limiti kullanmadan, bankaya gitmeden 15 sektörde, 55 kurumsal marka ile 11 bin 400 mağaza ve 100'den fazla e-ticaret platformunda anında kredi olanağı sunuyor.

"AMACIMIZ, BANKACILIK LİSANSI OLAN BİR TEKNOLOJİ ŞİRKETİ HALİNE GELMEK"

Alışgidiş'i Türkiye'ye kazandırmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert şöyle dedi: "Fibabanka olarak, 2017 yılı itibarıyla, dijital banka olma stratejimizle kendimize bir yol çizerek teknolojiye yaptığımız yatırımları hızlandırarak yükselttik. Amacımız, bankacılık lisansı olan bir teknoloji şirketi haline gelmek. Rotamız geleceğin bankacılığı... Güçlü hissedar yapımız, çevik bilgi teknolojileri ve veri analizi organizasyonumuz, uçtan uca dijital tasarlanmış ürün ve hizmetlerimiz, ekosistem ve platform bankacılığındaki öncü ve lider rolümüzden aldığımız güç ile bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz." Alışveriş kredisi uygulamasını sektöre kazandırarak büyük perakende markalarına hem mağaza hem de e-ticaret alışverişleri için kredi kartı dışında bir seçenek olabileceğini gösterdiklerini belirten Ömer Mert; "Ekosistem ve platform bankacılığımız ile sektördeki en geniş kredili satış noktasına ulaştık. Fibabanka müşterisi olsun olmasın herkes, kredi kartı limiti ve taksidi ile sınırlı kalmadan, Fibabanka'nın hızlı ve kolay uçtan uca dijital süreci ile yüksek tutarlar ve uzun vadelerde ödeme esnekliğine anında sahip olabiliyor. Bugün, dijitalleşmenin kredi kartı ekosisteminde ezberleri bozduğu, dünyada BNPL (Buy Now, Pay Later) - Şimdi Al Sonra Öde - olarak bilinen tüketici finansman yönteminin Türkiye'deki en büyük uygulayıcısı ve oyuncusu olarak, 'Şimdi Al, Sonra Öde'nin Türkiye'de hayata geçişine hep birlikte tanıklık ediyoruz: 'Alışgidiş'... Hepimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ, 3 YIL İÇİNDE 25 BİN ALIŞGİDİŞ NOKTASINA VE 10 MİLYON TÜKETİCİYE ULAŞARAK 175 MİLYAR TL FİNANSMAN SAĞLAMAK"

Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, konuyla ilgili şöyle dedi: "Tüketiciler bugün hizmeti bulundukları yere, parmaklarının ucuna getirmenizi istiyor. Bu beklentilerin en başında, aynı platform üzerinden işlemlerin kartsız, bankaya gitmeden ve daha uygun taksitlerle yapılması geliyor. Biz de, ekosistem ve platform bankacılığından başlayıp servis modeli bankacılığı ile daha da güçlenen yaklaşımımız ile müşterilerimize günlük alışverişlerini yaptıkları kanallar üzerinden, başta finansman olmak üzere ihtiyaç duydukları bankacılık hizmetlerini erişilebilir ve kolay bir şekilde sunmayı amaçlıyoruz. Bunun başlama vuruşunu ise Vatan Bilgisayar'da cep telefonu alışverişlerinde yaparak sektörde bir ilke imza atmıştık. Bugün ise sektörünün öncü markalarıyla yaptığımız iş ortaklıkları ile yeni nesil bir ödeme sistemi inşa ettik. Şimdi bu sistemi 'Alışgidiş' markamız ile kurumsallaştırarak Türkiye'de 'Şimdi Al Sonra Öde' kavramının liderliğini üstleniyoruz. Hedefimiz, 3 yıl içinde 25 bin Alışgidiş noktasına ve 10 milyon tüketiciye ulaşarak 175 milyar TL finansman sağlamak."

EN ÇOK OKUNANLAR