TURİZM
27 Ocak 2023 12:59

Venue International'dan 'Z Kuşağı Turizm' atağı

Venue International; Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet'deki otel projeleriyle Türkiye'de ilk kez görülecek yeni bir turizm anlayışını hayata geçiriyor.

Venue International'dan 'Z Kuşağı Turizm' atağı

2017 yılında Hollandalı Vastned Retail N. V.'nin portföyünü satın alarak Türkiye pazarına giriş yapan Venue International, turizm sektörünün yanı sıra cadde mağazacılık ve nitelikli konut alanında projeler geliştiriyor. Yeni yeni yatırımlarla portföyünü büyütmeye devam Venue International; Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet'deki otel projeleriyle, yeni bir turizm anlayışının öncüsü olmaya hazırlanıyor.

200 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE PROJELER

Venue International Kurucu Ortağı Kaan Namlıcı'ya göre, turizmde nicelik sorunu aşıldı. Sektörde odak şimdi nitelikte.

Venue International, 'Z Kuşağı Turizmi' olarak adlandırdığı bu dönemi Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet'te geliştirdiği 200 milyon dolar değerindeki 3 yeni otel projesiyle karşılıyor.

Turizm yatırımlarının arkasında yeni bir felsefenin olduğunu belirten Namlıcı, "Eski turizm anlayışı nicelik ve hizmet üzerine kuruludur. Z kuşağı turizmi ise nitelik ve deneyim. Adı üzerinde Z Kuşağı Turizmi, 1995 ve sonrası doğumluları hedefler. Y kuşağının da sonunu içine alır. Ortalama odak yaşı 30'dur. Genç, dinamik, trendsetter bir kitleye odaklanır. Klasik turizmdeki oda-sosyal alanlar-açık büfe-tesis faaliyetleri kavramları, Z Kuşağı Turizm'inde başkalaşır. Oteller sadece konaklama noktası değildir, birer deneyim alanıdır. Bu alanda farklı markalar, işbirlikleri, etkinlikler; gastronomi, sanat, spor, kültür ve eğlencenin yeni nesli yer alır. Ülkece bu kavrama odaklanmalıyız. Yatırımlarımızı Z kuşağı turizmine kaydırmalıyız. Venue International olarak bizim yaptığımız budur" şeklinde konuştu.

SULTANAHMET'TE BUTİK OTEL PROJESİ

Venue International'ın yeni otel projesi Sultanahmet'te butik bir kentsel tasarım projesi olan Taşkonak. 46 parsel ve 13 tescilli eski eserden oluşan bu proje, İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Cankurtaran'a geçmişi bugüne taşıyan, yeni bir çehre kazandırmayı amaçlıyor.

50 milyon dolar yatırım değeri bulunan projenin, bölgenin tarihi, sosyal, kültürel değerlerini koruyarak turistik ve ekonomik kalkınmasını sağlayacak bir örnek teşkil etmesi amaçlanıyor. Projenin bir diğer hedefi ise Sultanahmet'in turist yapısına yenilik getirmek. Tarihe ve kültüre önem veren genç nesli bölgeye çekebilmek.

EN ÇOK OKUNANLAR