PİYASALAR

MSC Cruises, MSC Bellissima'yı teslim aldı

MSC Cruises, MSC Bellissima'yı, gemi yapımında dünya lideri Chantiers de l’Atlantique'ten teslim aldı. Saint-Nazaire'deki tersanede eşzamanlı yapım aşamasında olan üç Meraviglia sınıfı gemi bulunuyor. Bu vesileyle, taraflar, bugün MSC Virtuosa’nın Para Seremonisi (Coin Ceremony) ile de çifte kutlama düzenledi.

MSC Bellissima’nın Teslim Töreni, MSC Grubu’nun Kurucusu ve İcra Başkanı Gianluigi Aponte’nin huzurunda gerçekleşti. Törende ayrıca, MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, Chantiers de l’Atlantique Genel Müdürü Laurent Castaing ile diğer bölgesel ve yerel otoriteler ve sektörün ileri gelenleri vardı.

MSC Cruises Genel Müdürü Pierfrancesco Vago, “Bugünün teslimatı, Chantiers de l’Atlantique ile ortaklığımızın hikayesinde başka bir bölüme işaret ediyor. Birlikte, şirketimize ilk büyümenin yolunu açan 14 yenilikçi yolcu gemisini hayata geçirdik. Filomuzun erişimini daha da derinleştirmek için önümüzdeki yıllarda daha birçokları birlikte inşa edilecek. Ayrıca, MSC Bellissima, zerafeti ve güzelliği ile denizdeki en iyi denizcilik ve çevre teknolojisine odaklanmasının yanı sıra, inovasyon arayışımızın kanıtıdır” dedi.

Chantiers de l’Atlantique’in Genel Müdürü, Laurent Castaing, “Bu yeni olağanüstü gemi, son yirmi yıl boyunca MSC Cruises ve Chantiers de L'atlantique arasında kurduğumuz uzun vadeli ortaklığın kalitesinin bir başka kanıtı. Müşterilerimizin güvenini hak etmek için her zaman tüm uzmanlığımızı ve yenilikçiliğimizi getiriyoruz, bu iki şirket için de gerçek bir başarı öyküsüdür.” dedi.

MSC Cruises filosundaki diğer gemiler gibi, MSC Bellissima da gemi inşaası ve tasarımın sınırlarını zorluyor. Şirketin çevreyi koruma konusundaki taahhüdünün ispatı olarak, mevcut en yeni çevresel teknolojiler ile donatılan gemide, üstün bir egzoz gazı temizleme sistemi, gelişmiş bir atık su arıtma tesisi, makine alanlarından yağ tahliyesinin önlenmesi için sistemler, balast suyu arıtma sistemi ve ısı geri kazanım sistemlerinden LED aydınlatmalara kadar çeşitli enerji tasarrufu iyileştirmeleri bulunuyor.

Aynı zamanda misafir teknolojisi ile de donatılmış MSC Bellissima, “MSC for Me” ye eklenen dünyanın ilk sanal kişisel seyir asistanı olan ZOE'yi konuklarına sunan ilk MSC Cruises gemisi olma özelliğini taşıyor. Her kabinde bulunan ses etkileşimli sanal kişisel asistan ZOE, seyirle ilgili yüzlerce soruya cevap verebiliyor.

Bugün hizmete giren MSC Bellissima, iki yıldan daha kısa bir sürede MSC Cruises filosuna katılan dördüncü gemi oldu. MSC Cruises'in emsalsiz yeni üretim planının bir parçası olarak, 2027 yılına kadar 13 yeni nesil yolcu gemisinin daha filoya katılması bekleniyor. Bunların arasında, yaklaşık 7.000 konuğu ağırlayabilecek kapasitedeki World Class mega gemiler ve ultra lüks kategoride dört gemi bulunmaktadır.

MSC Cruises filosuna katılan Meraviglia sınıfı gemilerin ikincisi MSC Bellissima, Her türlü mevsim için açık ve kapalı alanlara sahip olup, 315 metre uzunluğuyla dünyanın en çok seyahat edilen limanlarına erişebilecek şekilde tasarlanmıştır.

MSC Bellissima, bu akşam, 2 Mart'ta İsimlendirme Töreni’nin gerçekleşeceği Southampton'a doğru yola çıkıyor. 4 Mart'ta ise ilk sezonunda sunacağı Batı Akdeniz turları için İtalya'nın Cenova kentine doğru giderek ilk seferine başlayacak. Kasım ayında, Körfez'deki yerini alacak ve Dubai çıkışlı haftalık turlarını yapacak.  2020 bahar mevsinde ise Asya’ya geçecek.