PİYASALAR

Mandarin Oriental'da üç önemli atama

Bodrum yarımadasındaki Cennet koyunda yer alan Mandarin Oriental Bodrum Oteli'nde üç atama gerçekleşti

15 Ocak 2019 tarihinden itibaren Mandarin Oriental, Bodrum ve İstanbul’da açılışı 2020 senesi için planlanan Mandarin Oriental'de Elif Derya Bakkal, Bosphorus İstanbul otellerinin Bölge Ticari Strateji Direktörlüğü görevine atandı. 

Elif Derya Bakkal kimdir?

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Otelcilik bölümünde tamamlayan Elif Derya Bakkal, profesyonel kariyerine 2001 senesinde Ulusoy Holding’e ait Hotel Fantasia De Luxe bünyesinde başladı. Ön büro departmanında adım attığı otelcilik kariyeri, 2005 yılı itibarıyla Satış ve Pazarlama Departman Müdürlüğü ile devam etti. 

2008 yılında Amerika’nın Los Angeles şehrinin gözde bölgesi Beverly Hills’te 17 senenin ardından açılan ilk lüks otel olma özelliğini taşıyan Montage Beverly Hills’in açılış ekibinde yer aldı. Amerika dönüşü İstanbul Teşvikiye’nin en özel binalarından Maçka Palas’ta Park Hyatt zincirinde kariyerine devam etti. Burada geçen dört yılın ardından, Mandarin Oriental Hotel Group’un Avrupa’daki ilk resort oteli Mandarin Oriental, Bodrum’un açılışında iki yıl boyunca sürdürdüğü Satış & Pazarlama Direktörlüğü görevinden sonra Paramount Hotel & Resorts’un Bodrum’da gerçekleşen dünya lansmanında görev aldı. Son olarak Çırağan Palace Kempinski İstanbul'da Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Elif Derya Bakkal, 15 Ocak 2019’dan itibaren Mandarin Oriental Türkiye otellerinin tüm ticari stratejilerinin belirlenmesinden sorumlu olacak.

Diğer iki atama Erhan Subaşı ve Berk Kayalı

Mandarin Oriental, Bodrum bünyesinde gerçekleşen diğer atamalar arasında ise Yeme & İçme Bölümü’nün yeni direktörü ve Finans Direktörü yer alıyor.

Erhan Subaşı Mandarin Oriental, Bodrum’un Yeme & İçme Direktörü görevini üstlendi. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Otelcilik ve Pazarlama bölümünde tamamlayan Erhan Subaşı, aynı otel grubunun Prag ve Barselona otellerinde farklı pozisyonlarda görev aldı.

Otelcilik kariyerine Grand Hyatt İstanbul’da başlayan Berk Kayralı, dünyanın önde gelen lüks otel gruplarından Mandarin Oriental, Bodrum’un Finans Direktörü oldu.

Berk Kayralı daha önce Soho House İstanbul, The Marmara Hotels Taksim’in finans departmanlarında görev aldı.