USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Turizm

22 Kasım 2022 12:49

Hilton İstanbul Bomonti'de üst düzey atama: Yeni genel müdür Rainer Gieringer oldu

Hilton İstanbul Bomonti'nin yeni genel müdürlüğüne Hilton grubunda 28 yıllık birikime sahip Rainer Gieringer getirildi.

Hilton İstanbul Bomonti'de üst düzey atama: Yeni genel müdür Rainer Gieringer oldu

İstanbul Alman Lisesi'ndeki eğitiminin ardından Avusturya Hotelfachule Villa Blanka Otelcilik Yüksekokulu'ndan mezun olan Rainer Gieringer, 1993 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladı.

1995 yılında Hilton İstanbul'da ilk görevine başlayan Gieringer, bugüne kadar Hilton Worldwide'ın farklı ülkelerdeki otellerinde çeşitli posizyonlarda görevini sürdürdü. Kariyerinde bir çok ödüle layık görülen Gieringer, Hilton Budapeşte ve Hilton Romanya'da Genel Müdür pozisyonunda liderlik yaptığı sıralarda, "Yılın Avrupa Lideri" ödülünü alırken, Avrupa Bölge Başkanı tarafından da "Avrupanın En Etkin Genel Müdürü" ödülünün de sahibi olmaya hak kazandı. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alan Gieringer, hobi olarak tenis ve fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Gieringer'in Hilton Istanbul Bomonti'ye gelişi iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 400 davetlinin katıldığı özel bir gecede kutlandı. Açılış konuşmasında iş ortaklarına teşekkür eden Rainer Gieringer, yeni projelerinden ve hedeflerinden bahsetti. Hilton İstanbul Bomonti'nin açıldığı 2014 yılından beri Türkiye ve İstanbul turizmine katkı sağladığını belirten Gieringer, bu misyonu artırarak devam ettireceklerini iletti. Gieringer global misyonlarına paralel olarak otelde sürdürülebilirlik hedeflerine yatırım yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR