TURİZM
17 Temmuz 2023 14:28

Gürok Grup'tan Antalya'da yeni otel yatırımı

30 yılı aşkın turizm tecrübesiyle sektörde faaliyet gösteren Gürok Grup, yeni otel projesi BIJAL'de 'play/oyun' konseptini hayata geçirdi. Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, “Bu yatırımımızla, ülkemize döviz girdisi sağlayarak cari açığa katkı sunan ve istihdam yaratan turizm sektörüne katkı sunmaya devam edeceğiz” diyor.

Gürok Grup'tan Antalya'da yeni otel yatırımı

Gürok Grup, turizm alanındaki yatırımlarını Antalya'da kurduğu yeni ve özgün konseptli, ultra lüks segment BIJAL ile büyütmeye devam ediyor.

"20 MİLYON DOLAR YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK"

Antalya Manavgat'ta 30 yılı aşkın bir süredir faaliyette olan Ali Bey Hotels & Resorts ve Maldivler'deki ultra lüks segment resortları JOALI Maldives & JOALI BEING'deki deneyimlerinden aldıkları güçle yola çıktıklarını belirten Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, yeni otel yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri paylaştı: "Gürok Grup olarak turizm sektöründe hızlı bir büyüme ve gelişme temposundayız. Bu yıl turizmde çok büyük bir iştah görüyoruz. Ertelenen planların hayata geçirildiği, insanların dinlenme ve seyahat etmeye zaman ayırdığı bir dönemdeyiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2023 yılı Ocak-Mayıs döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %23,65 artış ile 14.3 milyon kişi oldu. Turizm sektörünün bu yılki hedefleri ise 60 milyon ziyaretçi ve 56 milyar dolar gelire ulaşmak. Bu hedefin tutturulması oldukça mümkün. Gürok Grup olarak biz de bu hedefe ulaşmak için yatırımlarımıza ve mevcut tesislerimizde yüksek hizmet kalitesi sunmaya devam ediyoruz. BIJAL ile Antalya'da 20 milyon dolar yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımımızla, ülkemize döviz girdisi sağlayarak cari açığa katkı sunmaya ve istihdam yaratan turizm sektörünü büyütmeye devam edeceğiz."

(Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat)

Dünya ve Türkiye turizmine yönelik verileri paylaşan Esin Güral Argat şöyle konuştu: "Dünya turizminin 2022 yılı verilerini paylaşan UNWTO raporuna göre, 2022'de dünya genelinde 963 milyon turist seyahat etti. Ülkelere göre sıralamada Fransa 80 milyon ziyaretçiyle birinci, İspanya 71 milyon 660 ile ikinci, ABD 50 milyon 870 bin ile üçüncü sırada yer aldı. Türkiye, ABD'nin ardından 50 milyon 450 bin turistle dördüncü oldu. UNWTO raporundaki verilere göre dünyada 2022'de turizm gelirleri toplamı 1 trilyon 12 milyar dolar oldu. TÜİK verilerine göre, Türkiye'de turizm geliri 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 53,4 artarak 46 milyar 284 milyon 907 bin dolar oldu. ABD örneğine bakarsak neredeyse ülkemize gelen aynı sayıda turistle turizm gelirlerinde dünya sıralamasında birinci olduğunu görüyoruz. İşte bu noktada ortalama kişi başı turist gelirlerine ve gecelik ortalama harcamalarına bakmak gerekiyor."

EN ÇOK OKUNANLAR