USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN ONS

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

TURİZM

14 Ekim 2023 11:18

Değer yaratacak yatırımın adresi: Portonovi Resort

Akdeniz'in eşsiz güzelliğinde konumlanan ve yıl boyu canlılığını koruyan Portonovi, farklı konseptlerdeki konutlarıyla hem tatilseverlerin hem de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Uzmanlar, yüksek getirisi olan garanti yatırım olarak görüyor.

Değer yaratacak yatırımın adresi: Portonovi Resort

Akdeniz'in eşsiz güzellikteki doğasında sunduğu yaşam ile ön plana çıkan lüks tatil beldesi Portonovi, her geçen gün dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Türkiye'den sadece 75 dakikalık kısa bir uçuş mesafesinde olan Portonovi, sadece yaz aylarında değil yıl boyu canlılığını koruyor. Kış etkinlikleriyle de iç ısıtan Portonovi, bu özelliği ile diğer destinasyonlardan farklılaşıyor. Kış mevsimi için aylar öncesinden hazırlıklara başlanan bölgede, her yaş grubuna uygun etkinlikler planlanıyor. Bu nedenle Portonovi'de ekim sonuna kadar birçok daire şimdiden rezerve edilmiş durumda.

EV KONFORUNDA DİNLENME

Tatilseverler için Portonovi Resort'ta bir villa veya daire kiralamak, aradığı her şeyi tek bir adreste bulabileceği anlamını taşıyor. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından, açık plan yerleşim planları ve doğal malzemelerle çevreyle uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, farklı ihtiyaçlara cevap veren konut seçenekleriyle Portonovi konuklarını ev konforunda hissettiriyor.

Adriyatik'teki en lüks yerleşim yerlerinden biri olan Portonovi, Akdeniz yerleşimlerini anımsatan deniz kenarındaki konutları ve yaşam alanlarıyla Güney Avrupa'nın da en popüler destinasyonu olmuş durumda. 1.8 kilometrelik sahil şeridi boyunca 26 hektarlık bir alana konumlanmış yaşam konseptinde; 218 lüks satılık konutun yanı sıra 105 tane de kiralanabilir lüks villa ve daire bulunuyor. Aynı zamanda bünyesinde yer alan Montenegro'daki ilk markalı konutları olan 10 adet One&Only Özel Evleri ile öne çıkıyor.

EN POPÜLER DESTİNASYONLARDAN

26 hektarlık lüks tatil beldesi, dairelerin yanı sıra 238 tekneye kadar yer sağlayabilen Portonovi Marina, Avrupa'daki ilk One&Only oteli, çeşitli mağazalar, restoranlar, galeriler, spor salonu, uluslararası anaokulu ve çok daha fazlasına da sahip. Süpermarketten eczaneye, kuru temizleyiciden anaokuluna, güzellik salonundan çiçekçisine, SPA ve kliniğe kadar ihtiyaç olabilecek her şey konuklar için sadece yürüme mesafesinde konumlanıyor.

Gastronomide de iddialı restoranların özenle seçildiği Portonovi'de, dünyanın çeşitli yerlerinden egzotik ve yerel lezzetleri deneyebilecek seçenekler sunuyor. En çok da damak zevkine önem veren konukları memnun edeceğe benziyor.

AKDENİZLİ RUHUYLA YAŞAM

Portonovi'de her an yaşayan Akdenizli ruhuyla her yaşa ve herkesin zevkine hitap eden etkinlikleriyle kış daha da eğlenceli oluyor. Kış etkinliklerinin başında şirin tezgahları, mevsimsel yerel lezzetleriyle değerli misafirlerini karşılamaya hazırlanan muhteşem kış pazarları var. Çeşitli kutlamalar ve festivallerle, sokakta yankılanan müziklerle kış tatili böylece çok daha keyifli hale gelebiliyor. Ayrıca farklı eğlence arayan ziyaretçiler için de uluslararası alanda tanınmış DJ'lerden biri de dahil olmak üzere, birçok DJ sanatçısının olacağı performanslarla eğlenceli etkinlikler yer alıyor.

Günümüzde hem yatırım aracı hem de tatil destinasyonu olarak yurt dışında emlak sahibi olma fikri de gün geçtikte popülerleşiyor. Portonovi, Fransa veya İtalya›daki Akdeniz yerleşimlerini anımsatan deniz kenarındaki lüks konutları ve yaşam alanlarıyla şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyen birçok yatırımcının da dikkatini çekiyor. Boka Koyu'nda emsalsiz bir konuma sahip olan Portonovi, Karadağ'ın canlı ve gelecek vadeden turizm temelli ekonomisinde yatırım fırsatı arayanlar için mükemmel bir seçenek sunuyor. Karadağ'ın iş dostu ortamı, minimum devlet müdahalesi ve tercihli vergi oranları yatırımları destekliyor. Yatırım değeri yaklaşık 1 milyar Euro olan Portonovi, son teknoloji ürünü marina ve Avrupa'nın ilk One&Only Resort'una ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Adriyatik'in en sofistike mix-use projesi olarak övgüleri topluyor.

HEM YATIRIM HEM TATİL

Portonovi'de denize yakın bulunan gayrimenkuller, piyasa dalgalanmaları sırasında bile değerini korurken, zamanla daha da değer kazanma potansiyeline sahip. Emlak fiyatlarında önemli artışlar öngören yatırımcılar için bu açıdan da son zamanların en popüler destinasyonlarından biri olarak görülüyor.

Portonovi'de mülk sahibi olmak, yatırımcıların mevcut portföylerini çeşitlendirmesine imkan tanımakla birlikte elverişli konumuyla üç uluslararası havaalanına yakınlığı ve tekne tutkunlarının ortak buluşma noktası olmasından dolayı da orta vadede yüksek getirisi olan, garantili yatırımlar için en doğru adreslerden... Sözleşme imzalandıktan sadece birkaç gün sonra tamamen mobilyalı dairelere taşınma olanağı, tatil beldesinin belirgin satış avantajlarından biri.

FARKLI KONSEPTLER, AYNI HUZUR

Sky Villas: Her biri en üst düzeyde tasarım, zarafet ve eşsiz bir mimari sanat eseri olan bu geniş çatı katı daireleri, denize nazır konumlanmış Kotor Körfezi'nin kesintisiz manzarasına, teraslarında sonsuzluk havuzlarına sahip.

Marina A bölümleri: Yat limanına doğrudan erişimi olan ve sahilin hemen yanında konumlanmış Marina A bölümleri şüphesiz deniz tutkunlarının vazgeçilmezi olmaya aday. Mahalleyi özel kılan her şeyin tadını çıkarabilmek için de restoranlara, kafe barlar ve mağazalara sadece bir adım uzaklıkta.

Village Residences: Akdeniz, Venedik ve Karadağ etkilerinin inanılmaz bir kombinasyonu... Denizden sadece birkaç dakika uzaklıkta, tesisteki en güzel konutlardan birinin bulunduğu, ağaçlar ve çiçekler içinde bir ortam... Tek yatak odalı dairelerden müstakil villalara kadar çeşitlilik gösteren bu konutlar; eğlenmek, sosyalleşmek ve huzur bulmak için bol miktarda iç ve dış mekana sahip.

EN ÇOK OKUNANLAR