PİYASALAR

TEPED, May Siber Teknoloji ile bir araya geldi

Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) Yönetim Kurulu, 27 Mayıs Pazartesi Günü milli, güvenilir ve üstün teknolojiye sahip ağ ve sistem güvenliğiniz için alışılmışın dışında çözümler sunan MAY Siber Teknoloji Yönetimi ile bir araya geldi.

Teknoloji Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu ile May Siber Teknoloji Yönetiminin bir araya geldiği gecede, teknoloji sektörünün dünya üzerindeki gelişimi, ağ ve sistem güvenliğinin Türkiye’ deki durumu hakkında görüşmelerde bulunuldu.

Teknoloji Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu ve Teknoloji Konseyi Başkanı Arda MERİÇ gecede gerçekleştirdiği konuşmasında; Türkiye’nin yerli ve milli ürünlerle uluslararası arenada yer alarak, gelişen teknolojilere uyum sağlamasının önemine değinirken; MAY Siber Teknoloji ürünlerinin milli, güvenilir ve üstün teknolojiye sahip ürünler olarak nitelendirilebileceğinin altını çizdi. Bu ürünlerin ülkemiz için katma değer oluşturmaya devam ettiğinden bahseden Meriç, gelişen teknolojileri göz önüne aldığımızda yerli/milli ağ ve sistem güvenliğinin daha da önemli bir hal aldığından bahsetti. Özellikle millileştirme kısmında TEPED olarak ulusal ve uluslararası gerçekleştirecekleri her türlü çalışmayla May Siber Teknoloji ve benzeri markalara destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Meriç, Yönetim Kurulu’nda yer alan önemli isimlerle birlikte, dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan teknolojik gelişmeleri yerinde takip ettiklerini, Türkiye’nin yerli markalarının iç pazar ve uluslararası pazara açılımlarında TEPED olarak rol alınabilecek her konuda yerli markaların ve firmaların arkasında duracaklarını da sözlerine ekledi.

May Siber Teknoloji CEO'su İlkem ÖZAR ise, yerli bir marka olarak Türkiye'nin teknoloji gelişimi yönünde millileştirme adına her türlü çalışmayı yaptıklarını, ağ ve sistem güvenliği gibi dünyanın birçok ülkesinin endişeyle yaklaştığı konularda, May Siber Teknoloji'nin bir Türk markası olarak üstün teknolojileriyle birlikte sağladıkları çözümleri, Türkiye ve dahilindeki markalara sunarak, firmaların rahat nefes alabilmelerini sağladıklarını ve bu yönde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerinden bahsetti.

Önümüzdeki günlerde geliştirdikleri projelerde ve yapacakları çalışmalarda, Teknoloji Profesyonelleri Derneği - TEPED' in de desteğiyle birlikte Türkiye’de daha da faydalı modeller geliştireceklerinin altını çizdi.

Özar konuşmasını sonlandırırken, Teknoloji Profesyonelleri Derneği - TEPED ‘in amacını ve misyonunu gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından çok daha iyi anladığını ifade ederek, teknoloji sektörünü geliştirebilmek ve mevcut problemlerine çözüm bulabilmek adına TEPED oluşumunu her konuda destekleyeceklerini sözlerine eklerken, kendi alanında yerli ve milli markalar arasında önemli bir yeri olan May Siber Teknoloji'nin, ulusal ve uluslararası pazarda yatırımlara devam ederken, TEPED gibi önemli bir oluşumla bir araya gelmesinin ve her iki tarafın birbirlerini daha iyi anlamasının, teknoloji sektörü için oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.