USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

28 Eylül 2023 15:29

Teknopark İstanbul, ‘Altın Küpü Yatırım Ağı' ile girişimci ve yatırımcıyı buluşturuyor

Teknopark İstanbul, 'Altın Küpü Yatırım Ağı' projesi ile yüksek net değerli yatırımcılar, Ar-Ge merkezleri, diğer kurum ve kişileri teknoloji geliştiren kuluçka merkezi firmalarıyla buluşturmayı hedefliyor.

Teknopark İstanbul, ‘Altın Küpü Yatırım Ağı' ile girişimci ve yatırımcıyı buluşturuyor

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Özyurt'un katılımı ile Teknopark İstanbul Turgut Özal Toplantı Salonu'nda, 'Altın Küpü Yatırım Ağı' projesinin lansman toplantısı gerçekleştirildi.

YENİLİKÇİ GİRİŞİMLERE, REKABETÇİ BİR ORTAMDA BAŞARIYA ULAŞMA FIRSATI

Altın Küpü Yatırım Ağı, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation tarafından desteklenen yenilikçi girişimlere, rekabetçi bir ortamda başarıya ulaşma fırsatı sunarak teknoloji dünyasındaki büyümelerini hızlandıracak. Sermaye erişimi, günümüzde yenilikçi fikirlerin önündeki en büyük engel. Altın Küpü Yatırım Ağı, teknoloji dünyasına inovatif fikirleriyle katılmayı amaçlayan girişimcilere bu engelin üstesinden gelmelerinde yardımcı olacak. Aynı zamanda, yatırımcılar için de çeşitli fırsatlar sunan projede yatırımcılar; geleceğin potansiyel başarı hikayelerine erişebilme ve büyüme potansiyeli olan girişimlere yatırım yaparak kar elde edebilme fırsatına sahip olacaklar.

ÜYE OLAN FİRMALAR YÜZDE 2 YATIRIM YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRECEK

Teknolojinin önemli bir kalemi olan; yatırımcılar ile teknoloji geliştiren kuluçka merkezi firmalarını buluşturmayı hedefleyen 'Altın Küpü Yatırım Ağı' projesi, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation tarafından desteklenen yenilikçi girişimlere, rekabetçi bir ortamda başarıya ulaşma fırsatı sunarak teknoloji dünyasındaki büyümelerini hızlandıracak. Sermaye erişimi gibi günümüzde kreatif fikirlerin önündeki en büyük engelleri ortadan kaldıracak. Bunlara ek olarak Altın Küpü Yatırım Ağı ile teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren şirketler ve Ar-Ge merkezlerinin yasa gereği yatırıma dönüştürme zorunlulukları olan %2 payları kuluçka merkezlerindeki firmalara kaynak olarak sağlanabilecek. Teknolojik alanda yeni fikirlere sahip girişimcilerin kaynak bulmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bu durum, Teknopark İstanbul tarafından hayata geçirilen Altın Küpü Yatırım Ağı projesi ile hem yatırımcılara hem de girişimcilere avantajlar sağlayacak.

"GELECEĞİN UNICORN'LARINI İLK KEŞFEDENLERDEN OLMA FIRSATI"

Bilginin ve kaynağın bu kadar hızlı tüketildiği bu çağda, hangi startup'ın gelecekte milyon dolarlık şirket olacağını kestirmenin zorluğunu belirten Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, sözlerine şöyle devam etti: "Startup'ların girişim ekosistemi içinde büyüyebilmesi için ekosistemin canlı ve yatırım ihtiyacına cevap verebilir nitelikte olması gerekiyor. Altın Küpü Yatırım Ağı ile devlet desteklerinin yanı sıra özel yatırımların da gelecek vadeden girişimlere aktarılması Türkiye'deki startup ekosisteminin gelişmesi için devrim niteliğinde bir adım. Ayrıca proje, girişimcilerin detaylı analizlerini yatırımcılara ulaştırarak yatırımcı ve girişimler arasında aracı görev üstleniyor. Altın Küpü Yatırım Ağı, iddialı değer önerisiyle Türkiye'de yerleşik tüm teknopark kuluçka girişimlerinin önünü açmayı hedefliyor. Bunu yaparken yatırımcılara, erken aşama girişimlere yatırım yapma ve geleceğin unicornlarını ilk keşfedenlerden olma fırsatı sunuluyor."

EN ÇOK OKUNANLAR