USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Teknoloji Haberleri

01 Eylül 2023 17:15
AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: TEKNOFEST benim adeta evladım gibidir

TEKNOFEST etkinlik alanında konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST'e gösterilen ilgi bizi sevindiriyor. Çünkü TEKNOFEST benim adeta evladım gibidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: TEKNOFEST benim adeta evladım gibidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etimesgut Havaalanı'ndaKİ TEKNOFEST etkinlik alanında yaptığı konuşmada, "Ülkemiz ve milletimiz için önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST'e bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo Türkiye Yüzyılı tablosudur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emperyalistlerin çıkarları uğruna, gençlerimizin geçmişleriyle bağlarının kopartıldığı, geleceklerinin karartıldığı karanlık dönemler artık geride kaldı" diye konuştu.

"TEKNOFEST KUŞAĞI VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık milli teknoloji hamlesi var, TEKNOFEST kuşağı var, maziden atiye kurdukları köprüyle dünyayı aşıp gözünü uzaya diken azimli, çalışkan gençlerimiz var" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç merak etmeyin, bu ülke ne yolgeçen hanıdır, ne bedavacı yatağıdır, ne de kimsenin istilaya cüret edebileceği sahipsiz bir memlekettir" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR