SPOR
08 Eylül 2021 13:04
Umut Çelik

Dario Costa'nın Türkiye'deki “dünya rekoru” konuşulmaya devam ediyor

Dario Costa'nın Türkiye'de Çatalca tünellerinde gerçekleştirdiği “en uzun tünel uçuşu” kategorisindeki dünya rekoru konuşulmaya devam ediyor. Nefes kesen şovuyla hayallerini gerçekleştirmeye devam eden ünlü pilot, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak yeteneğini bir kez daha gösterdi.

Dario Costa'nın Türkiye'deki “dünya rekoru” konuşulmaya devam ediyor

4 Eylül 2021 tarihinde İtalyan hava akrobasi ve yarış pilotu Dario Costa İstanbul Çatalca'daki T1 ve T2 tünellerinin içinden uçarak "En Uzun Tünel Uçuşu"'nda bir dünya rekoruna imza attı. Hamilton saatlerinin marka elçisi ve Red Bull pilotu, tamamen karanlıkta, yerden 1 metre yükseklikten ve yan duvarlardan sadece 3,5 metre uzaklıkta 245km/sa hızla uçarak yeteneğini bir kez daha gösterdi. Dario, başarılı uçuşun ardından "İnanırsanız başarırsınız!" dedi. "Yoğun ve tutkuyla çalışmamın ardından hayallerimi gerçekleştirdim" diyen Costa, "Bu süreçte hem her uçuşumda bileğimde hem de bu uçuşta kokpitte de hep yanımda olan Hamilton'a ne kadar teşekkür etsem az" diye ekledi.

Hamilton CEO'su Vivan Stauffer de Dario Costa için "Onun cesur ruhu ve adanmışlığı imkansızı mümkün kıldı. Kokpitte zamanlama her şeydir ve Dario'ya bu dünya rekoru denemesinde destek olmaktan ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktan inanılmaz gurur duyuyoruz" diyor.

Uçuşta kullandığı Hamilton Khaki Takeoff için ünlü pilotun yorumları ise şöyle: "Bu saat hem pratik ve teknik hem de kullanışlı ve cool, saatimi sadece kokpitte değil yolda veya ailemleyken de severek takıyorum". Khaki Aviation Takeoff Authomatic Chronograph pilotlar için çok özel ve kullanışlı bir fonksiyona sahip. Kasa saatten kolayca çıkarılarak uçak kokpitindeki mount bölümüne monte edilebiliyor, böylece saati görmek için bileğe bakmaya gerek kalmıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR