USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

10 Kasım 2023 11:41

ŞOK Marketler, yılın 9 ayında cirosunu yüzde 84 artırdı

ŞOK Marketler'in cirosu, yılın ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84,6 artarak 75 milyar lira oldu.

ŞOK Marketler, yılın 9 ayında cirosunu yüzde 84 artırdı

ŞOK Marketler'den yapılan açıklamaya göre, istikrarlı büyümesini sürdürerek yılın ilk 9 ayında 550 yeni mağaza açan ŞOK Marketler, 30 Eylül 2023 itibarıyla Türkiye'nin 81 ilinde 47 bini aşkın çalışanı ile 10 bin 601 mağazada hizmet veriyor.

ŞOK Marketler'in cirosu, yılın ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84,6 artarak 75 milyar lira oldu. Yeni yatırımlarıyla karlılığını koruyarak büyümeye devam eden ŞOK Marketler, ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamayı sürdürüyor.

"ÇOK BÜYÜK BİR EKOSİSTEMLE ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamada üçüncü çeyrek finansal verilere ilişkin değerlendirmesine yer verilen ŞOK Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel, şunları kaydetti:

"ŞOK'un, güvenilir ve kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine en yakın noktadan ulaştırma üzerine kurulu iş modelinin istikrarlı bir finansal büyüme ile karşılık bulmasından dolayı çok mutluyuz. Ekim ayında Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında enflasyonla mücadeleye de destek amacıyla gerçekleştirdiğimiz kampanyamıza müşterilerimizin teveccühü yüksek oldu. Öte yandan, kısa süre önce hayata geçirdiğimiz 'Win' sadakat programımızla müşterilerimize sunduğumuz kazançlı alışveriş deneyimini bir üst noktaya taşıyoruz. Müşterilerimizin büyük ilgi gösterdiği 'Win' uygulamamızın büyümemize sağladığı olumlu etkileri hissediyoruz. Binlerce tedarikçi, çiftçi ve üreticiden oluşan çok büyük bir ekosistemle ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz"
EN ÇOK OKUNANLAR