USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

13 Haziran 2024 15:07

İnci Holding, 'İhracatın Şampiyonları' listesinde 3 şirketiyle yer aldı

İnci Holding, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023' araştırmasında üç şirketiyle yer aldı.

İnci Holding, 'İhracatın Şampiyonları' listesinde 3 şirketiyle yer aldı

TİM'in açıkladığı, "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023" Araştırması sonuçlarını göre;

Türkiye'nin binek ve hafif ticari araç sac ve alüminyum jant üretim lideri Maxion İnci 118. sırada yer alma başarısını gösterdi. Akü sektörünün öncüsü İnci GS Yuasa büyük bir sıçrama yaparak, 251. sıradan 218. sıraya yükseldi ve sektörünün ihracat lideri konumuna ulaştı. Ağır ve ticari araç sac jant üreticisi sektör lideri Maxion Jantaş ise, bu yıl listede 9 basamak birden yükseldi ve 250. sırada yer aldı.

ÜÇ YIL İÇİNDE 1.7 MİLYAR DOLAR İHRACAT HEDEFLENİYOR

İnci Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şafak Ozan, ihracattaki güçlü performanslarını bir kez daha gösterdiklerini belirterek, dünya devi ortaklarımızla Manisa'da gerçekleştirdiğimiz üretimimizin yaklaşık yüzde 60'ını ihraç ediyoruz. 3 ana kuruluşumuzla bu değerli listede, 11 yıldır istikrarla yer alma başarısını gösteriyoruz. Bir yandan Türkiye'nin akü sektöründeki ihracat lideri kuruluşumuz İnci GS Yuasa ile, diğer yandan jant sektöründe Avrupa'nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük kuruluşu olan Maxion İnci Jant Grubumuz ile ülkemiz ekonomisine gururla katkıda bulunuyoruz. İş planlarımızda sürdürülebilir karlı büyümenin yanında, önümüzdeki üç yıl için öngördüğümüz 200 milyon dolarlık yatırım ve 1,7 milyar dolar civarında gerçekleşmesini beklediğimiz ihracatın heyecanını duyuyoruz. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR